• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחקר בסורוקה: איך מגיב הגוף למנה הרביעית של חיסון הקורונה?

במחקר משתתפים 1,000 מחוסנים, עובדים בקופ''ח כללית. לדברי הנהלת סורוקה, זהו המחקר הגדול מסוגו בעולם, אשר יבדוק  את התגובה של מערכת החיסון ויספק מידע על יעילות החיסון, ויכולת נטרול של נוגדנים

עובדת סורוקה מקבלת חיסון רביעי במסגרת המחקר של כללית המתבצע בסורוקה ( צילום: דוברות סורוקה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

בית החולים סורוקה  מוביל מחקר שבודק את יעילות החיסון הרביעי, בו נוטלים חלק כ- 1000 עובדי בתי החולים של כללית ברחבי הארץ - כך נמסר היום מבית החולים. בישראל הוחלו לחסן במנת חיסון רביעית נגד קורונה רק בני 60 פלוס ועובדים במערכת הבריאות - זאת כאשר מגפת הקורונה חוזרת להתפשט בישראל בצקב מבהיל. בעולם מחכים בינתיים לראות מה קורה בישראל, שנחשבת חלוצת החיסונים.

המחקר התצפיתי יכלול מדגם של כ- 1000 נבדקים, מעובדי שירותי בריאות כללית, אשר חוסנו במנה השלישית – הבוסטר הראשון, כאשר חלק מהם יקבלו את מנת החיסון הרביעית- הבוסטר השני. המשתתפים יהיו במעקב קליני ומעבדתי למשך חצי שנה.  במהלך המחקר התצפיתי, משתתפי המחקר יעברו אחת לחודש בדיקות סרולוגיות מיוחדות במעבדה לווירולוגיה בסורוקה, בראשותה של פרופ' יונת שמר. 

במחקר יבדקו 4 סוגי נוגדנים שונים של נגיף הקורונה ויתאפשר מעקב אחר תגובה ודעיכה של החיסון לאורך זמן. כחלק מהמחקר מתקיים שיתוף פעולה צמוד עם פרופ' תומר הרץ ופרופ' רן טאובה מהפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון אשר מרחיבים את המעקב בביצוע בדיקות נוספות של יכולת מערכת החיסון לנטרל את הואריאנטים השונים כולל פעילות בדרכי הנשימה. 

וידאו: אודות מחקר החיסון הרביעי בסורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

המחקר אשר נעשה ביוזמת חטיבת בתי החולים של כללית, מובל על ידי פרופ' ליאור נשר מומחה במחלות זיהומיות בסורוקה, ומתבצע ונתמך על ידי רשות המחקר של סורוקה בראשותו של פרופ' ויקטור נובק.

ד"ר אורלי וויינשטיין סמנכ"ל וראש חטיבת בתי החולים בכללית: "בבתי החולים של כללית נמצאים הכוחות המובילים בתחום המחקר ומחלות זיהומיות  והם אשר  יובילו את המחקר הנרחב הזה בנוגע לחיסון הרביעי. מחקר אשר ייתן כלים למערכת הבריאות כולה ולמקבלי החלטות נוספים, תוך מתן אפשרות להסתמך על  דאטה מתוקף ומהימן".

פרופ' ליאור נשר, מומחה במחלות זיהומיות בסורוקה ומוביל את המחקר מסביר: "החוזק של המחקר הוא בגודלה של האוכלוסיה הנבדקת בקרב עובדי בתי החולים של כללית. המחקר יאפשר לקבל תשובות ראשוניות ביחס ליכולת הנטרול והתגובה של מערכת החיסון תוך מספר קצר של שבועות, ובהתאם לקבל החלטה על הצורך במתן חיסון רביעי לכלל האוכלוסיה. בהמשך, פלטפורמה זו תוכל להמשיך ולספק מידע במידה ויהיו גלים נוספים של תחלואה ווריאנטים נוספים".
החוקרים הראשיים מבתי החולים של שירותי בריאות כללית:  פרופ' ליאור נשר, סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי.  פרופ' מיכל חוברס, מרכז רפואי ע"ש ספיר- מאיר.   פרופ' אורן צמחוני, מרכז רפואי קפלן.  ד"ר גבריאל ובר, בית חולים ע"ש ליידי דיויס- הכרמל.
ד"ר ביביאנה חזן, בית חולים המרכזי העמק.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load