• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פשיטה על מתחם: עובדים זרים גידלו תרנגולים לקרבות

מפקחי משרד החקלאות בשיתוף משטרת ישראל והמועצה האזורית אשכול חשפו בית גידול ששימש לתחרויות ולמאבקים בין תרנגולים

צילום הדמיה: Photo by Anna Kapustina from Pexels

בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל, מפקחי משרד החקלאות מיחידת הפיצו"ח ואגף רווחת בעלי חיים בשיתוף מדור הגנת הסביבה במשטרת ישראל והשירות הווטרינרי במועצה האזורית אשכול חשפו בסוף השבוע זירת קרבות תרנגולים ובה בית גידול עם למעלה מ-70 תרנגולי קרב בתוך מתחם המגורים של עובדים זרים במשק חקלאי בשטחי המועצה. 

מחקירה ראשונית, עולה כי בעלי התרנגולים הם עובדים זרים שהגיעו מתאילנד, אשר כלאו את התרנגולים לצורכי קרבות ובידור. במקום נמצאו 2 זירות ששימשו לניהול הקרבות.  עוד עולה מן הממצאים בשטח, כי החשודים הפכו את המתחם לבית גידול במטרה לגדל דור נוסף של תרנגולים אשר ישמשו לאותם הקרבות.

בנוסף, נמצאו תרופות שהוברחו מתאילנד לטיפול בתרנגולים על פי החשד. מלבד החשש הממשי לצער בעלי חיים, עולה החשש להפצתן של מחלות, כיוון שעופות אלו אינם נמצאים תחת פיקוח. 

התרנגולים נמצאו במצב טוב בשטח. לאחר בדיקות ולנוכח החששות העולים מן השטח, הם הוחרמו והועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות. נפתחה חקירה בנושא. 

''משרד החקלאות רואה חשיבות רבה באכיפת חוק צער בעלי חיים, ורואה בחומרה כל מקרה שכזה, ובפרט למטרות בידור. המשרד חוזר ומדגיש כי כל מקרה בו עולה החשד לעבירות צער בעלי חיים, יש לדווח ישירות למוקד משרד החקלאות הזמין 24/7, בטלפון: *6016'', נמסר.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load