• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בהלת האומיקרון: 500 מאומתי קורונה חדשים בב''ש בסוף השבוע

ההדבקה לא עוצרת באדום: במהלך סוף השבוע נוספו כ-500 מאומתי קורונה חדשים בבאר שבע, 3,369 איש בבידוד

העליה החדה בתחלואה בבאר שבע (מקור: לוןח בקרה קורונה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

תחלואת הקורונה בבאר שבע לא עוצרת ובסוף השבוע לבדו נוספו כ-500 מאומתים חדשים. ביום שישי היו בבאר שבע 1,215 מאומתים. הבוקר, ראשון, המספר מזנק ל-1,712. עם זאת, על פי נתוני סורוקה, במחלקת הקורונה וביחידה לטיפול נמרץ קורונה מאושפזים 10 מטופלים, מתוכם 8 במצב קשה. רוב המאומתים מטופלים בביתם.

גם עומר, אחת משיאניות החיסונים, להבים ומיתר, מוגדרות יישובים אדומים, עם גידול חד בממדי ההדבקה. רהט, העיר השניה בגודלה בנגב, מסווגת יישוב כתום. נתיבות, אופקים ומצפה רמון אדומות, דימונה עדיין כתומה. 

ההערכה במערכת הבריאות היא כי בשבועיים הקרובים ישראל תגיע לשיא התחלואה, בהיקף כזה שלא מוכר מהסבבים הקודמים. על פי הערכות, כשליש מהעובדים בשירות הציבורי ואחוז גדול יותר במגזר הפרטי, ייאלצו לשהות בבידוד בגלל מגע עם חולה מאומת או כי חלו בעצמם. 

עם זאת, באוצר לא מדברים בינתיים על פיצוי לעצמאים ועסקים ולא דנים בביטול אירועים. במערכת הבריאות למשל, שוקלים להתיר לרופאים ורופאות ואחים ואחיות חיוביים לקורונה להמשיך לעבוד, כל עוד שאינם מגלים תסמינים. על פי תסריט קיצוני, האומיקרון עלול להביא לסגירת מחלקות במערת הבריאות ולשיתוק חלקים נרחבים במשק.

חשש אחר הוא כי מחוסנים במנה הרביעית ''יתירו רסן'': מדובר בעיקר באוכלוסיית בני 60+. החיסון אינו מונע הדבקה וטרם ברור אם הוא מונע תחלואה ובשל כך, חשוב שדווקא אולכוסיות אלה יימנעו מאירועים רבי משתתפים ויקפידו על עטיית מסכות.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load