• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

יו"ר הרשות לפיתוח הנגב בני ביטון קיים ביקור וסיור לימודי בסורוקה

ביטון הוזמן ע''י מנכ''ל סורוקה ד''ר שלמה קודיש, כדי לעמוד מקרוב על האילוצים והצרכים הדחופים של בית החולים לקראת גל קורונה חמישי

ד''ר קודיש עם ראש עיריית דימונה (צילום: דוברות עיריית דימונה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

האם מדינת ישראל תבנה עוד בית חולים בנגב? האם בירת הנגב תיהנה מעוד בית חולים או שמא בית החולים השני, שיתחלק עם סורוקה במתן השירות ל-800 אלף תושבי הנגב, ייבנה דווקא ביישוב אחר, להבים למשל או דימונה? כרגע זה לא ברור, אבל המאבק להקמת בית החולים השני בנגב נמשך, למרות שהכיוון לכך הוא חיובי בהחלט.

אבל עד שהדבר יקרום עור וגידים ביקר השבוע בסורוקה, לבקשתו והזמנתו של מנכ"ל המרכז הרפואי, ד"ר שלמה קודיש, ראש עיריית דימונה, בני ביטון, המשמש גם יושב ראש הרשות לפיתוח הנגב, כדי לעמוד מקרוב על מצב התפוסה בבית החולים בימים קשים אלו של גל חמישי של קורונה.

במהלך הביקור זכה ראש העיר לשמוע סקירה מקפת ממנכ"ל סורוקה על מצב המיטות, מספר החולים, שעות העבודה המלחיצות ובכלל. 

כחלק מהסקירה, הציג ד"ר קודיש לביטון מצגת שבה הוא הסביר ופירט  על התפתחות בית החולים סורוקה, ואף אמר כי  החלטה להקמת בית חולים נוסף לא תשפר את מצב הרפואה בנגב, מפני שחסרים כאן תקנים וכוח אדם.

לדברי קודיש, כבר בינואר 2022 אפשר לקבוע כי סורוקה סובל ממחסור של מאות רופאים ואנשי מקצוע נוספים כגון אחיות כלליות, אחיות סיעודיות, סניטרים ואף מתנדבים. 

ואילו ראש העיר העלה על נס את פועלו ותפקודו של בית החולים למרות החסר והחסך מהם הוא סובל. "אני גאה בבית החולים סורוקה כמי שאחראי על בריאותם של תושבי הנגב ולכן אפעל לטובת חיזוק קשרי הקהילה עם בית החולים", אמר ביטון והוסיף כי בכוונתו לבחון אפשרות לפיה אנשי מחקר יצטרפו למרכז החדשנות שעתיד להיבנות בדימונה.

למרות שביעות רצונו מהמקסימום שמעניק סורוקה לתושבי הנגב, ביטון סבור כי הקמת בית חולים שני בנגב היא בלתי נמנעת. "היום יותר מתמיד מבינים עד כמה נחוץ בית חולים שני לנגב. אם יחס מערכת הבריאות לנגב היה יותר ענייני כבר לפני שני עשורים כשהנגב מנה מחצית מהתושבים החיים בו כיום, לא היינו  צריכים בתקופה כזו זו להיאבק ממש בשיניים על מנת שהמדינה תיתן לנו את מה שמגיע לנו בזכות, לא בחסד, בית חולים שני". 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​
    

תגובות

End of content

No more pages to load