• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הוכרזו התלמידות המועמדות לקבל את פרס שרת החינוך להתנדבות

הוכרזו מצטיינות מחוז הדרום המועמדים לקבלת פרס שרת החינוך ע"ש אלעד ריבן לנוער מתנדב: מעיין רובינוב, ממקיף א' בב''ש, מראם אלטלאלקה ממקיף אבו רושד ברהט, ליהי אסרף מדרכא דימונה, נועה בן דוד מדרכא נתיבות

מימין: מראם אלטלאלקה, מעיין רובינוב, נוער בן דוד וליהי אסרף (צילום: עצמי, באדיבות משרד החינוך)

הוכרזו התלמידות המצטיינות ממחוז הדרום, המועמדות לקבל את פרס שרת החינוך ע"ש אלעד ריבן לנוער מתנדב: מעיין רובינוב, תלמידת כיתה יב' במקיף א' בבאר שבע. מראם אלטלאלקה תלמידת כיתה יב' במקיף אבן רושד ברהט. ליהי אסרף תלמידת כיתה י"ב בבית ספר דרכא ממ"ד אפלמן בדימונה ונועה בן דוד תלמידת כיתה יב' בתיכון דרכא המר בנתיבות.

מזה כעשור מנציחים את זכרו של אלעד ריבן ז"ל, תלמיד שהתנדב ב"צופי האש" במסגרת 'מחויבות אישית', ושבאסון הכרמל קיפח את חייו בפעילות מבצעית. מדי שנה מוענק פרס "אות המתנדב" על שמו לנערות ונערים מכל רחבי הארץ וממגוון המגזרים, אשר הפגינו מחויבות התנדבותית יוצאת דופן לטובת חבריהם, לקהילה, ולסביבה. מסורת זו של הענקת הפרס היא חלק מהפעולות שמוביל המשרד לעידוד בני נוער לגלות יוזמה ולקחת חלק משמעותי בהתנדבות למען הקהילה והכלל. 

המועמדות לפרס נפתחת כל שנה בפני תלמידי י"ב, שהתנדבו במשך כשנתיים נוספות מעבר לנדרש בתכנית 'התנדבות אישית ומעורבות חברתית' שמוביל המשרד ושבעשייתם משתקפת הנהגה, מסירות ויזמות יוצאת דופן. מגוון הרשויות בשיתוף בתי ספר והמסגרות הבלתי פורמליות ברשויות בוחרים את המצטיין שלהם דרך ועדה רשותית ולאחר מכן מתכנסת וועדה מחוזית של מנהל חברה ונוער לבחירת בני נוער מתנדבים מצטיינים העולים לרמה הארצית.

רם זהבי, מנהל מחוז הדרום במשרד החינוך: "יש לנו בני נוער מצוינים, מלח הארץ, המעניקים מזמנם וממרצם למען הזולת בהתמדה הראויה לכל הערכה. מצטייני המחוז ניחנו במצוינות אישית ופועלים מתוך אחריות חברתית. פעילותם הענפה ותרומתם למען הקהילה מהווים מודל לחיקוי ודוגמה לאחרים. כמו אלעד, שהפך לסמל של רוח ההתנדבות, גם בני הנוער שלנו הם דוגמה ומופת למעורבות חברתית, לנתינה ולאהבת האדם. כל המצטיינים אשר הוגשו לוועדה נמצאו ראויים ומעורבותם החברתית מאפשרת לכולנו להציץ לעולמם הערכי, בעל משמעות ותקווה אשר מניחים עוד אבני יסוד לבניית חברת מופת". 

מצטייני מחוז הדרום לשנת תשפ"ב: 

מעיין רובינוב, תלמידת כיתה יב' במקיף א' בבאר שבע: מעיין לומדת בכיתת מחוננים ומצטיינת בלימודיה במגמת פיזיקה וביוטכנולוגיה. היא בחרה להתנדב עם אוכלוסיות מוחלשות בחברה הישראלית ולצד זה לקדם את תחום המדעים בקרב ילדים צעירים. 

בארגון "עמך" מעיין יוצרת קשרים אישיים ומספקת תמיכה לניצולי שואה. ב"צליל מיוחד" היא לוקחת חלק בפעילות המשלבת מוזיקה וקשר אישי לחניכים בעלי צרכים מיוחדים. במנהיגות מדעית היא מדריכה ילדים צעירים פעמיים בשבוע, גם דרך הזום, למען הרחבת סקרנותם של תלמידים למקצועות המדעים.  מעין הפכה את ההתנדבות והנתינה לדרך חיים. היא מגלה אחריות ומנהיגות, ותרומתה בזמן ובאיכות למען הקהילה ראויה לכל הערכה. המוטו שלה הוא לתת מכל הלב מבלי לבקש תמורה.

מראם אלטלאלקה, תלמידת כיתה יב' במקיף אבן רושד ברהט: מראם תלמידה בולטת, בעלת שאיפות גבוהות, חוש סקרנות מפותח, יזמית ומובילה חברתית. ההתנדבות שלה נפרשת על כמה מוקדים מרכזיים: "שחקים", מרכז אלמנרה המוביל תכניות למעורבות חברתית, אג'יק, אג'יאל, סיוע לילדים בעלי צרכים מיוחדים, היא פעילה בתוכניות "ניצנים בצהרונים" ובתכנית "חגים ומועדים". 
ניתן לראות כי מראם מסורה ומתנדבת לאורך כל שעות היום עבור אוכלוסיה מגוונת- ילדים, נוער, בעלי צרכים מיוחדים, מבוגרים ונשים וכל אדם אשר זקוק לעזרה. מראם היא תלמידה חלוצה בנתינה לקהילה, מובילה פרויקטים, יוזמות ואירועים שמתקיימים בבית הספר. היא מצליחה לרתום את אשר התלמידים למשימות בעזרת אישיותה כמנהיגה.

ליהי אסרף​​​​​​​, תלמידת כיתה י"ב בבית ספר דרכא ממ"ד אפלמן בדימונה: ליהי החלה התנדבותה למען הקהילה בכיתה ז' במסגרת מועצת הנוער הצעירה ובמועצת התלמידים הבית ספרית. בסוף כיתה ח' יצאה לקורס משצ"ים של משרד החינוך דרך בית ספרה ושם קיבלה את הכלים וההכשרה בתחום ההדרכה שהפכו אותה למדריכה מובילה, ולרכזת חונכויות. היא הדריכה וריכזה את הסניף של "כנפיים של קרמבו" בדימונה ובכיתה ט' הצטרפה למועצת הנוער העירונית, בה היא לוקחת חלק פעיל עד היום במגוון תפקידים, בהם  סיו"רית ומ"מ יו"ר המועצה. ליהי בחרה להוסיף ולהתנדב בשנתיים האחרונות בגמ"ח – "אהבת חסד" בעיר הולדתה, בה היא עוסקת בניהול איסוף המזון ואריזתו בסלי מזון לנזקקים. ליהי מצליחה להיות משמעותית בכל פעילות בה היא לוקחת חלק ותמיד הראשונה להתנדב לפרויקטים חדשים. מדובר בנערה יוצאת דופן בעשייתה החברתית והקהילתית. 
 
נועה בן דוד, תלמידת כיתה יב' בתיכון דרכא המר בנתיבות: נועה משלבת בין העשייה החברתית ללימודיה בהצלחה רבה ומתנדבת יותר מארבע שנים במספר תחומים. מתנדבת בתנועת "אחרי" לנוער לצבא, פעילה לאורך שנים באגף הנוער ברשות והינה מיוזמי הקמת עיתון לנוער נתיבות, משמשת כנציגה במועצת התלמידים הבית ספרית, העירונית והמחוזית ואף שימשה כיו"ר ועדת אתיקה ומשפט במועצת נוער מחוז דרום. היא לוקחת חלק בארגון סח"י בחלוקת מזון למשפחות נזקקות ולקשישים בקהילה ואף בתקופה הקורונה התנדבה בפרויקטים רבים נוספים, בהם ביקור קשישים, עזרה למשפחות בבידוד וחלוקת סלי מזון. היא יזמה פרויקט ייחודי במסגרת התנדבותה בנושא בטיחות בדרכים והפחתת תאונות הדרכים.
מנחת המועצה הבית ספרית מעידה עליה כי תרומתה של נועה לבית הספר ולקהילה ענפה והיא תמיד בוחרת להיות שותפה מלאה בכל תחום בו יכולה לעזור. נועה רואה את האחר ואת המצוקה שלו, מצליחה לגייס ולהניע תלמידים לפעול למען טובת הכלל.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load