• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

זינוק דרמטי בתחלואת הקורונה בב''ש, שהפכה ליישוב אדום

באר שבע הפכה להיות יישוב אדום על פי מתווה הרמזור ונכון לבוקר שישי, יש בה 1,215 חולים מאומתים לקורונה. במתחמי הבדיקות יש תורים ארוכים, אבל הקניונים, החנויות ובתי הקפה מלאים

מתחם חיסונים שכונתי בבאר שבע (צילום: דני בלר)

זינוק חד בתחלואת הקורונה בבאר שבע, שמבוקר שישי מוגדרת עיר ''אדומה'' על פי מתווה הרמזור. נכון לבוקר זה, יש בבאר שבע 1,215 חולי קורונה מאומתים, זינוק חד מההיקפים שהיו מוכרים רק לפני שבועיים - אז עמדו סביב כ-100 חולים. 3,051 איש נתונים בבידוד, אחרי שבאו במגע עם חולה מאומת. 

במחלקת הקורונה וביחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה מאושפזים 10 מטופלים, מתוכם 8 במצב קשה. אתמול נפטרו שני ילדים, שסבלו ממחלות רקע מורכבות ונדבקו בקורונה. למרות העליה בתחלואה, היקף המחוסנים במנה השלישית נותר נמוך: כ-53%. 

על רקע העליה בתחלואה, מרכזי הקניות, בתי הקפה, החנויות והתחבורה ממשיכים לעבוד באופן כמעט מלא. שר האוצר ליברמן מתנגד להטיל סגר, גם אם תהיה תחלואה גבוהה. הטלת סגר יחייב את הממשלה לשלם פיצויים. ליברמן הצהיר כי פיצויים ישולמו באופן מדוד ונקודתי. גם ההגבלות על כניסה ויציאה מהארץ הוסרו, ככל הנראה מתוך הבנה כי זן האומיקרון כבר מפושט בקהילה. על פי הערכת מערכת הבריאות, בשבועיים הקרובים כמיליון ישראלים ידבקו בקורונה. 

העליה בתחלואת הקורונה בבאר שבע (מקור: לוח הבקרה של משרד הבריאות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'
​​​​​​​


המדיניות החדשה של הממשלה מטילה את האחריות על ביצוע הבדיקות על האזרחים. כנגד מדיניות זו נשמעה השבוע ביקורת: מחיר ערכת הבדיקה עומד על כ-60 שקלים ואם לא מבצעים את הבדיקה על פי ההוראות, התוצאה עלולה להיות שגויה. מי שקיבלו את מנת החיסון הרביעית אינם פטורים מבידוד, למקרה שבאו במגע עם חולה מאומת. במקרה שיקבלו תוצאה חיובית בבדיקת PCR, יצטרכו לשהות בבידוד שבוע. 

גם במשרד החינוך לא ממהרים לחזור לזום: החל מיום ראשון יונהג מתווה מתווה חינוך חדש. משרדי הבריאות והחינוך סיכמו אתמול, חמישי בלילה, על פרטי המתווה.

על פי המתווה, תלמידי בתי הספר והגנים ימשיכו ללמוד באופן פיזי בבתי הספר, כאשר שיטת הרמזור תופסק. כמו-כן, תבוטל הגבלת ה-70%, והוראת צמצום המגעים. בתוך כך, במקרה של חשיפה לחולה מאומת, יתנהלו מוסדות החינוך בהתאם למתווה הבדיקות והבידודים המונהג בכל המשק. 
  
לנוכח זאת, במקרה בו יתגלה מאומת בכיתת הלימוד (תלמיד או מורה) תפעל הכיתה באופן הבא:  מחוסנים/מחלימים (לפי הגדרת משרד הבריאות) יבצעו בדיקת אנטיגן ביתית או בדיקת אנטיגן מפוקחת. אם תוצאת הבדיקה חיובית (במקרה ותוצאה חיובית התקבלה מבדיקת אנטיגן ביתית, תבוצע בדיקת אנטיגן מפוקחת) - שהייה בבידוד במשך 10 ימים. שחרור רק באישור רופא (אין צורך בבדיקה נוספת).

 לא מחוסנים/לא מחלימים (לפי הגדרת משרד הבריאות) יבצעו בדיקת אנטיגן מפוקחת: תוצאה שלילית - שהייה בבידוד במשך 7 ימים. שחרור בכפוף לתוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן מפוקחת שבוצעה ביום האחרון לבידוד. תוצאה חיובית - שהייה בבידוד במשך 10 ימים. שחרור רק באישור רופא (אין צורך בבדיקה נוספת).

​​​​​​​עובדי מערכת החינוך ומבקרים במוסד חינוכי יידרשו בהצגת תו ירוק (ולעובדי מערכת החינוך – גם תתאפשר חלופת בדיקות כפי שהיה עד כה).  תמשיך לחול חובת עטיית מסיכות בבתי ספר. מוסדות החינוך ימשיכו לפעול בהתאם למגבלת ההתקהלות הכלליות במשק. 

תגובות

End of content

No more pages to load