• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בהלת האומיקרון: תחלואת הקורונה בב''ש ממשיכה לטפס

תוך יממה נוספו כ-160 חולים מאומתים, 2,251 איש נשלחו לבידוד בעקבות מגע עם חולה מאומת. 2 ילדים עם קורונה מאושפזים במצב קשה, עליה ניכרת בפונים לחדר המיון

מתחם חיסונים בבאר שבע: אין תורים. באים, מתחסנים והולכים (צילום: דני בלר)

תחלואת הקורונה בבאר שבע ממשיכה לטפס: תוך יממה נוספו כ-160 חולים מאומתים חדשים ובבירת הנגב, שצועדת לקראת הפיכתה ליישוב אדום, יש כרגע 716 חולים פעילים. עומר השכנה, בה אחוז המחוסנים בשלושת החיסונים גבוה (90% בשני החיסונים הראשונים, 73% בבוסטר), מוגדרת החל מהבוקר יישוב אדום. אופקים ונתיבות מוגדרים יישובים כתומים. 

בסורוקה קיימת עלייה משמעותית בהיקף הביקורים במלר"דים ועלייה של פי 2.5 במספר המאובחנים בקורונה, בנוסף נרשמת עלייה בהיקף בדיקות המעבדה לווירולוגיה, עם ממוצע של כ- 4,000 בדיקות ביממה בשבוע החולף היום החלו לחסן את עובדי בית החולים במנה הרביעית
 
במחלקת הקורונה וביחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה מאושפזים כעת 11 מטופלים:  8 במצב קשה, מתוכם 5 מונשמים. ביחידה לטיפול נמרץ ילדים מאושפזים 2 ילדים עם קורונה במצב קשה, שניהם סובלים ממחלות רקע מורכבות.במוקדי החיסונים לא ניכרת התנפלות. השבוע נפתחה האפשרות להתחסן בחיסון רביעי למדוכאי חיסון, לצוותים רפואיים, לעובדים בבתי אבות ולבני 60+. במוקד בשכונה י''א למשל, לא היו תורים ארוכים. מי שהגיעו טופלו במהירות ובאדיבות על ידי האחיות, בחדרי חיסון יעודיים בצדה של המרפאה. איגור, 70, גר בבניין סמוך: ''אני מתחסן בשביל הנכדים, שלא להיות רחוק מהם. גם אשתי תגיע עוד מעט. זה כלום, פעם שעברה לא היה לי לא חום, לא כאבים, לא עייפות''. נילי, בת גילו, חיכתה בחוץ אחרי החיסון: ''לא משחקת עם הבריאות. מסכה - גם בחוץ, וחיסונים כשצריך. המשפחה בארגנטינה צריכה לחכות הרבה זמן לתור ואם יש חיסון, זה חיסון סיני או רוסי, פה יש קופת חולים ותור שאני מוציאה דרך הטלפון. אנשים צריכים להגיד תודה על כל מה שיש בישראל''.

מחוץ למתחם החיסונים הוצבו כסאות. אחרי החיסון, שאמצעי זהירות בלבד, ממתינים כרבע שעה ליד המרפאה. איש מהמתחסנים במקום לא חש ברע, חלקם אפילו לא המתין. 

במערכת הבריאות מעריכים כי שיא התחלואה הוא לפנינו וכי ישראל קנתה מעט זמן להיערך לעשרות אלפי מאומתים ביממה בזן האומיקרון משפחת סבירסקי מניו יורק, עימה שוחחנו, נדבקה בזן האומיקרון. ''אני עברתי את זה תוך 3 ימים'', אומר לנו האב, אברי. ''אשתי עוד עם חום וכאבי שרירים והילדים מתחילים להרגיש טוב יותר. לא יודע איפה נדבקתי, אבל יכול להיות ברכבת התחתית. אצלנו זה לא כמו בישראל, שיש קופת חולים, פה אתה דואג לעצמך. להגיד לך שזו תחלואה סימפטית - בכלל לא. גם עכשיו קר אצלנו ויש גשמים, אז ניצלנו את הימים האלה למנוחה. הרבה מרק חם והרבה טלוויזיה''.

תגובות

End of content

No more pages to load