• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כ-2,100 איש בב''ש מטופלים בקנאביס רפואי: איזה הקלות אושרו?

בשורה למטופלי הקנאביס הרפואי בב''ש: משרד הבריאות הודיע בדיון בכנסת על מעבר מרישיונות לשימוש בקנאביס רפואי - למרשמים

יו''ר וועדת הקנאביס, ח''כ שרן השכל (צילום: נועם מוסקוביץ / דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

יו"ר ועדת הקנאביס לצרכים רפואיים, ח"כ שרן השכל: "המעבר מרישיונות למרשמים הוא בשורה אדירה למטופלים. לא עוד רישיונות שמגיעים למשרד הבריאות ומקבלים אישור, אלא מרשם שהרופא רושם כמו כל תרופה אחרת. מסקנות הוועדה כפי שהציג ד"ר לב נותנות תקווה להמון מטופלים".

על פי נתונים שמפרסם מגזין קנאביס, יש בבאר שבע 2,154 מטופלים בקנאביס רפואי, עליה של 80% לעומת כמות המטופלים ב-2019. לא כל הפונים מקבלים אישור וחלקם נעזרים בקנאביס שאינו מגידול רפואי, אחרי שלא צולחים את הבירוקרטיה.

ד"ר בעז לב, נציב הקבילות למקצועות רפואיים במשרד הבריאות ומי שעמד בראש ועדה ב שבדקה את עניין המרשמים למטופלים שצורכים קנאביס, הודיע היום, שלישי, בוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק הסדרת השימוש בקנאביס למטרות רפואיות, כי משרד הבריאות פועל למעבר מרישיונות לשימוש בקנאביס רפואי למרשמים.

את המרשמים יספקו רופאים מומחים תחומיים, המרשמים יהיו דיגיטליים עם כללים זהים למרשמי נרקוטיקה, הטיפול יירשם ויהיה חלק מהתיק הרפואי והמרשמים יינתנו על ידי רופאים שעברו הכשרה ייעודית מוכרת בתחום הטיפול בקנאביס. 

עוד אמר ד"ר לב כי הטיפול יחייב מעקב מובנה ותוכנית טיפול סדורה, המרשמים ינתנו במרפאות שיבצעו מעקב ואיסוף של המידע לצורך מעקב פרטני ולימוד רוחבי, מתן הקנאביס יהיה בהתאם להתוויות רשומות ורופאים ראשוניים שעברו הכשרה מתאימה יוכלו לתת מרשמי המשך טיפול וכן לשנות מינונים ומגבלות.

"המטרה שלנו היא לדאוג לטובת המטופל בהיבט הרפואי ולייצר רצף טיפולי מתאים", אמר ד"ר לב. לדבריו, נעשתה פניה לקופות החולים והן התבקשו להגיש תוכניות אופרטיביות והצגת הצרכים שלהן.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load