• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אוני' בן גוריון תשתף פעולה עם אוניברסיטה מובילה ברוסיה

מזכר הבנות בנוגע לשיתוף פעולה אקדמי הושג בימים אלה בין אוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובין אחת אוניברסיטת סקולקובו, אחת המובילות ברוסיה

אלינה קרבצ'בסקי. צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

במסגרת מזכר ההבנות MOU  (Memorandum Of Understanding) יגובשו תוכניות לימודים משותפות לתלמידי מחקר לתארים מתקדמים משני המוסדות, ותינתן להם אפשרות להגיש הצעות למענקי מחקר משותפים.  הקשר בין הצדדים נוצר בשלב הראשון בסיועו של ד"ר איליה גלפנד, חבר סגל מהמכונים לחקר המדבר על שם בלאושטיין: סטודנטים ממוסדות מחקר ברוסיה הגיעו לפעילות מחקרית במכוני בלאושטיין, ושניים מהם פיתחו מחקר דוקטורט משותף בתחום החקלאות.

העמקת יחסי הגומלין המדעיים והטכנולוגיים באה לידי ביטוי בתחומי מחקר נוספים, כמו פוטוניקה ופיסיקה. בהקשר זה סוכם על שיתוף פעולה בין פרופ' ארקדי שיפולין  מ-Skolkovo ובין פרופ' אלינה קרבצ'בסקי, ממרכז אילזה כץ למדע וטכנולוגיה בתחום הננומטרי, העומדת בראש המרכז לפוטוניקה משולבת 'אור-על-השבב' באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. על הפרק:

פיתוח טכנולוגיות ויישום של מערכות חיישנים המבוססות על שבבים אופטיים. "העברת הידע והעמקת המחקר המשותף תורמות לא רק לקידום המצוינות האקדמית של המוסדות משתי המדינות, אלא יש להן גם חשיבות בנוגע לחיזוק הקשרים בין המדינות",  אומרת פרופ' קרבצ'בסקי שמחקרה עוסק באינטראקציה של אור וחומר בשבבים אופטיים. "הפכנו לאוניברסיטה המובילה בישראל להכשרת מדעני העתיד באמצעות תוכניות דו-לאומיות (רוסיה-ישראל) בתחומי הטכנולוגיה העלית".

בתוך כך התקיים לאחרונה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב כנס לציון 30 שנה לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין ישראל ורוסיה. במהלך הכנס הוצגו עוד שיתופי פעולה אקדמיים ומחקריים בין חברי הסגל האקדמי באוניברסיטת בן-גוריון בנגב לעמיתיהם ברוסיה: פרופ' אינה חוזין-גולדברג, מומחית לביוטכנולוגיה מהמכונים לחקר המדבר על שם בלאושטיין, סיפרה על מחקר משותף בנושא אצות ואתגרים גלובליים שנעשה יחד עם פרופ' אלכסי סולובצ'נקו מ-MSU (Moscow State University). ד"ר אלכסנדר רזניק מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב שיתף לגבי תובנות מהמחקר שערך עם פרופ' ולנטינה גריצנקו מ- MSUPE (Moscow State University of Psychology and Education), בנושא השפעת נגיף הקורונה על סטודנטים במקצועות טיפוליים. 

"יחסי רוסיה וישראל מושתתים על אינטרסים משותפים וקשר עמוק הנובע מהימצאותם של מעל מיליון יוצאי רוסיה שחיים בישראל", אמר רקטור האוניברסיטה פרופ' חיים היימס. "מאז ומעולם, המדע והמחקר היוו בסיס לשיתוף פעולה בין המדינות. נמשיך לקדם ולהרחיב את יחסי הגומלין בין המדענים והחוקרים שלנו למען עולם טוב יותר".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load