• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כבר לא ירוקה: עליה חדה במאומתי הקורונה בב''ש

העיר באר שבע איבדה את סיווגה כיישוב ירוק ורושמת עליה חדה בתחלואה: 274 מאומתי קורונה, 1382 איש בבידוד ביתי, רק כמחצית מהאוכלוסיה קיבלה את החיסון השלישי

צילומים: דני בלר, לוח בקרת הקורונה של משרד הבריאות

העיר באר שבע הפכה להיות ישוב ''צהוב'', בעקבות עליה חדה במספר המאומתים לנגיף הקורונה: נכון להיום, שישי, יש בבאר שבע 274 מאומתים לנגיף הקורונה. 1,382 איש נמצאים בבידוד ביתי, אחרי שבאו במגע עם חולה מאומת. אחוז ההתחסנות בחיסון השלישי עומד על 53% בלבד. אחוז הבדיקות החיוביות עומד על 2%. לשם השוואה, אחוז ההתחסנות בבוסטר בעומר השכנה עומד על 76.55%. 

הבוקר נכנסה לתוקפה הנחיית מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש על אודות חובת עטיית מסכה בהתקהלות של יותר מ-50 איש בשטח פתוח. אוסנת, שנכנסה למכולת בשכונה ג', לא חיכתה להנחיית המנכ''ל: ''גם בחוץ אני עם מסכה, בטח שכן בתוך הסופר. גם בעל הסופר עוטה מסכה. לא לוקחת סיכונים, אני מחוסנת, אבל חוששת שעו מעט נהיה פה בהדבקות מטורפות''.

גם מעט האנשים שיצאו במזג האוויר הסגרירי למרכז ''אורות'' עטו מסכות. נסים, גמלאי, היה בטיול לעבר גן המשחקים הסמוך ושם מסכה: ''צריך לשמור וזהו. אינשאללה ייגמר מהר הדבר הזה. שם מסכה גם כשאני הולך לזרוק את הזבל. היה לנו בכניסה בחור אחד צעיר שחלה בקורונה, אנחנו מבוגרים כולם, לא משחקים עם הבריאות''.

על פי הצהרות שרי האוצר והבריאות, ישראל לא תיכנס לסגר, גם במצב של אלפי מאומתים ליממה. לדברי שר האוצר, אביגדור ליברמן, אין כוונה לפצות את העובדים באופן גורף, אלא נקודתית ובמידה מדודה מאוד. עם זאת, בקבינט הקורונה מתכוננים לתרחיש של עשרות אלפי חולים חדשים ביממה, החל מאמצע ינואר. אז, ישראל עלולה לעמוד בפני מצב אחר לגמרי.  עיקר החשש הוא ממסיבות הסילבסטר בסוף השבוע. 

על פי המידע הרפואי שנאסף עד כה לגבי וריאנט האומיקרון, הוא גורם לתחלואה פחות קשה, בעיקר בדרכי הנשימה העליונות, אך הוא מדבק מאוד. בישראל אושר מתן החיסון הרביעי למדוכאי חיסון החל מגיל 18 ולעובדים בבתי אבות. לעת עתה, אין אישור לתת את הבוסטר לבני 60+ ולשאר האוכלוסיה. על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load