• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שאלו את הנהג אם הוא יהודי - וכמעט ביצעו בו לינץ'

כתב האישם מייחס לאוסאמה טלאלקה, מהיישוב חורה, ביצוע עבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה  מחמירה, יידוי או ירי של אבן או חפץ אחר לעבר כלי תחבורה, היזק במזיד לרכב  ממניע גזעני, התפרעות והפרעה לשוטר

הפרות הסדר בנגב (צילום ארכיון: השומר החדש / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד תושב חורה, בגין ביצוע מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה, ידוי אבנים לעבר כלי תחבורה, התפרעויות ועבירות נוספות במהלך מבצע "שומר החומות".

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין אלכס דרנבוים, הנאשם אוסאמה טלאלקה, בן 19 מחורה, נטל חלק במהומות ובהפרות סדר בכניסה לישוב חורה במהלך מבצע "שומר החומות", השתתף בחסימת כבישים, עצר כלי רכב, יידה אבנים לעבר רכבים מטווח קצר,  הכל מתוך מניע לאומני- אידיאולוגי.

בלילה שבין ה-11 ל-12 למאי,  חסם הנאשם יחד  עם אחרים, באמצעות מחסום בכביש, את דרכו של נהג ליד צומת שוקת, שנאלץ לעצור את רכבו מאחר שהמון רעולי פנים התגודדו סביב הרכב. אחד מהנוכחים שאל את הנהג בערבית, אם הוא יהודי או ערבי והנהג ענה כי הוא יהודי ומעסיק הרבה אנשים באיזור. אז, האנשים בהמון צעקו "יהוד, יהוד", פתחו את כל דלתות הרכב, ניסו להוציא את הנהג מהרכב, ובמקביל, זרקו לעברו אבנים רבות והיכו במוטות ברזל ופגעו בפח הרכב ובשמשה האחורית, שנופצה. גם הנאשם יידה אבן לעבר הרכב, שפגעה בו. בשלב מסוים, אחד האנשים צעק לנהג שיתן גז, הנהג עלה על המחסומים ועל האבנים בכביש, ונמלט בנסיעה.

ערב למחרת, הגיע הנאשם שוב לצומת חורה, על מנת להמשיך לקחת חלק בהפגנות ובהפרות הסדר, אולם באותה עת לא נסעו כלי רכב על הכביש, בשל חסימתו על ידי כוחות המשטרה. על כן, הלך הנאשם עם חבריו, לעבר צומת שוקת, שם היו שוטרים רבים וכלי רכב משטרתיים. בדרכם, ברגל, עברו הנאשם עם חבריו בפנצ'ריה ונטלו משם צמיגים, הנאשם הניח צמיגים, זה על זה, ואחר הצית אותם. לאחר ההצתה, דרדרו חבריו של הנאשם את הצמיגים למטה, לעבר השוטרים. לאחר מכן, יידו הנאשם וחבריו אבנים לעבר השוטרים וכלי הרכב המשטרתיים שהיו בצומת.

התיק נחקר על ידי שירות הביטחון הכללי ויח' פח"ע ימ"ר נגב במשטרת ישראל.

כתב האישום מייחס לנאשם שני אישומים בגין ביצוע עבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה  מחמירה, יידוי או ירי של אבן או חפץ אחר לעבר כלי תחבורה, היזק במזיד לרכב  ממניע גזעני, התפרעות, הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות ומעשה פזיזות באש  הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load