• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מצטיין קורס מכונאי מוטס: סמ''ר ר' מב''ש

מכונאי מוטס הוא איש צוות עזר אוויר המשמש יחד עם הקברניט וטייס המשנה את צוות המסוק החיוני לביצוע כלל משימות המערך לרבות חילוץ, פינוי פצועים, הטסת כוחות, ציוד ועוד

סמ''ר ר' מבאר שבע (צילום: דובר צה''ל)

סמ"ר ר' מבאר שבע הוא החניך המצטיין בקורס מכונאי מוטס של צה''ל. תעודת ההוקרה הוענקה לו במהלך טקס הסיום של הקורס, שנערך השבוע בבסיס פלמחים, בהשתתפות מפקד הבסיס תא"ל עומרי דור, ראש להק ציוד תא"ל שמעון צנציפר וראש להק השתתפות ומסוקים תא"ל מתן עדין. 

סמ"ר ר' הוא האח הצעיר מבין שלושה. מתחביביו לנגן על תופים ולבשל. בתיכון למד סמ"ר ר' במסלול שוחרות. ר' מתאר כי ללימודים היו חלק מהותי בעיצוב דמותו כאדם בוגר. לאחר סיום התיכון בחר סמ"ר ר' להמשיך את לימודיו ולהוציא דיפלומה במסלול של הנדסאי מכטרוניקה.

ר' התגייס כטכנאי, ולאחר כשנתיים וחצי בתפקיד יצא לקורס המכונאי המוטס. "כחייל בסדיר ראיתי מכונאים מוטסים גאים לאחר ביצוע המשימה, הבנתי שזה מה שאני רוצה להיות ולא ויתרתי לעצמי עד שהגעתי לשם. היו רגעים קשים בקורס, אך המטרה תמיד הייתה מול העניים שלי" מספר סמ"ר ר'. סמ"ר ר' סיים כאמור כמצטיין הקורס.

מכונאי מוטס הוא איש צוות עזר אוויר המשמש יחד עם הקברניט וטייס המשנה את צוות המסוק החיוני לביצוע כלל משימות המערך לרבות חילוץ, פינוי פצועים, הטסת כוחות, ציוד ועוד. בית הספר למכונאים מוטסים מכשיר מכונאים מוטסים לכלל מערך מסוקי התובלה במסגרת קורס ייעודי הנמשך שמונה חודשים ונחלק לארבעה שלבים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load