• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ח"כ מרגי: "הציבור לא יכבד את הוראת המשטרה, מאות אלפים יגיעו"

סערת ההילולה: אחרי שמפקד מרחב הנגב הודיע כי הלולת הבבא סאלי לא תתקיים השנה, המערכת הפוליטית סוערת. ח''כ בן גביר: ''יהדות לא, נצרות כן? לא יתכן שהממשלה תאסור על יהודים להשתתף באירוע דתי''

הילולת הבאבא סאלי (צילום: יעקב כהן / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל ,כתבנו הפוליטי

מפקד מרחב הנגב תנ"צ נחשון נגלר, הודיע כי הילולת הבבא סאלי זצ"ל, לא תתקיים השנה בהשתתפות הקהל הרחב ולא תותר כניסת הקהל לציון הקבר והמתחם, זאת בשל חשש לעמידה בהוראות חוק הבטיחות. בתגובה להוראה זו כתב הבבא ברוך מכתב חריף ובו תקף את מקבלי ההחלטות בעניין  וטען בין השאר כי יש אפליה בנושא וישנם מקומות שפתוחים ולא יתכן שדווקא, במקומות  הקדושה והטהרה יניחו אזיקים ואיסורים".

הודעה  זו של משטרת ישראל גרמה לתמיהה בקרב בפוליטיקאים. ח"כ יעקב מרגי סגן יו"ר הכנסת אמר היום במליאת הכנסת
שהציבור לא יכבד את הודעת המשטרה שאוסרת על קיום הילולת הבבא סאלי בנתיבות והוסיף שהוא ומאות אנשים יגיעו למקום.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "יהדות לא, נצרות כן? לא יתכן שהממשלה תאסור על יהודים להשתתף באירוע דתי וחשוב לקהל המאמינים .אבל תאשר אירוע נוצרי. כנראה שמי שמנהיג את הממשלה מעדיף את הנצרות ולא את היהדות".

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, הליכוד: ''ביטול הילולת ה"באבא סאלי" זצ"ל, היא צביעות מצד אחד, שנובעת בין היתר מבורות והתנשאותכלפי משתטחי קברים ומנשקי מזוזות... אבל מצד שני, "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" זה לא עניין יחסי.ולכן, המשטרה חייבת לדאוג לסידורי ההילולה על פי כללי הבטיחות והבריאות המחמירים ביותר ולאפשר לציבור להגיע''.

סגן יו"ר הכנסת חבר הכנסת יעקב מרגי נשא דברים במליאה: "הממשלה מעבירה מסר כי לציבור הדתי והמסורתי אין פתחון פה בקדנציה הזו. הציבור  יצביע ברגליו, אם בכל שנה היו עשרות אלפים, השנה יעלו מאות אלפים להילולא בצעדת מחאה".
"משטרת ישראל תצטרך להתמודד עם זה, אני הזהרתי"!

צפו בנאום (צילום: ערוץ הכנסת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load