• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

43,000 תלמידים חוסנו או פטורי בידוד בדרום, מאות מתחסנים מדי יום

נראה כי קבוצות הוואצאפ של מתנגדי החיסונים לא בדיוק משפיעות על ההורים בנגב: מאות תלמידים בגילאי 5-11 מתחסנים מדי יום, סך פטורי הבידוד והמחוסנים במחוז עומד על 43,000

תלמידה מתחסנת (צילום: משרד החינוךׂׂ)

נלחמים באומיקרון: כ-43,000 תלמידים במחוז הדרום כבר חוסנו או פטורי בידוד נגד נגיף הקורונה, מאות תלמידים מחוסנים מדי יום  בבית הספר היסודיים - כך עולה מנתונים שמפרסם הערב משרד החינוך.

במסגרת המאמץ הלאומי לחיסון ילדים בגיל 5-11, מנגיש משרד החינוך, בשיתוף עם לשכות הבריאות האזוריות, את כלל האמצעים העומדים לרשותו לעידוד ההתחסנות בקרב תלמידים בבתי הספר היסודיים, בהתאם להנחיות משרד הבריאות ועל פי הוראת השעה שהפיץ משרד הבריאות.

אחיות שירותי בריאות התלמיד, המחסנות תלמידים שהוריהם חתמו על הסכמה, ימשיכו להגיע למוסדות החינוך לימי חיסון מרוכזים גם במהלך השבועות הקרובים, כדי להנגיש את השירות לציבור, אומרים במשרד.

האחריות הארגונית והתפעולית הכוללת לחיסוניים בבתי הספר היא של משרד הבריאות באמצעות מערך אחיות שירותי בריאות התלמיד.

מנהל מחוז הדרום, רם זהבי, קיים תדריכים עם מנהלי לשכות משרד הבריאות בדרום וצוותי אחיות בריאות הציבור, עם מנהלי מחלקות החינוך ברשויות הדרום, עם מנהלי בתי הספר והמפקחים כדי לוודא כי כל המידע הנחוץ באשר לאפשרויות ההתחסנות נגיש להורים.
 
בד בבד הורה מנהל המחוז לקיים מפגשי הסברה עם כלל הורי הדרום, מאשדוד ועד אילת. לפיכך יזם המחוז, יחד עם הרופאים המחוזיים בדרום, פרופ' מיכאל גדילביץ' ממחוז באר שבע ופרופ' נטליה בילנקו ממחוז אשקלון, מפגשים מקוונים המתקיימים בימים אלו, בהם מקבלים ההורים מידע ממומחי התחום  ומענה לשאלותיהם.

מדי יום מתחסנים בדרום מאות תלמידים על ידי שירותי הבריאות לתלמיד וסך התלמידים המחוסנים ופטורי הבידוד במחוז עומד כיום על כ- 43 אלף ילדים בני 5-11. 

ביומיים הבאים  יגיעו צוותי משרד הבריאות לכמאה בתי ספר ב- 18 רשויות בדרום ובכך צפוי להתרחב משמעותית היקף התלמידים המחוסנים ובהלימה לכך יגדל הסיכוי לשמור על שגרת לימודים רציפה לאורך השנה. על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load