• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מה יקרה אם תהיה רעידת אדמה בבאר שבע?

רעידת אדמה בעוצמה של כ- 8.2 בסולם ריכטר, התמודדות עם פגיעות בתשתיות, שכונות הרוסות: תאגיד ''מי שבע'' תרגל תרחיש חירום

כיצד יסופקו המים במקרה חירום?: התרגיל של מי שבע (צילום: מי שבע)

"מי שבע" תרגל התמודדות עם משבר באספקת מים וסילוק ביוב במסגרת תרחיש "רעידת אדמה" בעיר באר שבע. התרגיל התקיים בשיתוף עיריית באר שבע, פיקוד העורף, רשות המים וגורמי חירום עירוניים.
 
מנכ"ל 'מי שבע', אינג' מריו לובטקין: "מי שבע נערכים להתמודדות עם מצבי קיצון בשגרה ובחירום. התרגיל עימו התמודדנו בממשק עם כלל הגורמים הרלוונטיים, המחיש כי התאגיד ועובדיו ערוכים למתן מענה  במצבים יוצאי דופן בקצב מהיר ויעיל".

תרגיל ההתמודדות עם תרחיש רעידת אדמה, חייב היערכות מיוחדת להמשך שמירה על הרציפות התפקודית הכוללת המשך אספקת מים רציפה באיכות הנדרשת ולסילוק הביוב. התרגיל כלל התמודדות עם מספר אירועים שהתרחשו במקביל, תורגלה פתיחה פיזית של שלוש תחנות לחלוקת מים לתושבים, אשר הוצבו בשכונות שנותקו ממים כתוצאה מרעידת האדמה שהתרחשה בעיר באר שבע. 

על פי התרחיש שהוצג בתרגיל, התרחשה רעידת אדמה בעוצמה של כ- 8.2 בסולם ריכטר, 'מוקד' רעידת האדמה היה בצפון ים המלח כאשר בין האזורים ש"נפגעו" הכי קשה נמנות הערים טבריה, ערד, יריחו ובאר שבע. משטרת ישראל וצה"ל לקחו את הפיקוד על מצב החירום, כאשר על פי התרחיש הדמיוני, מאות בניינים בשכונות העיר באר שבע "נפגעו", מאות בני אדם "נפצעו" ועשרות "נהרגו". בנוסף, בשל נזק שנגרם לתשתיות המים והביוב בעיר, נותקה האוכלוסייה מאספקת המים הסדירה ונתגלו קשיים בסילוק הביוב ממוקדים שונים בעיר.

התרחיש שתורגל חייב התמודדות מהירה, שכללה תיקון תשתיות מים וביוב במטרה להשיב את המצב לקדמותו ולפעול לחלוקת מים לאוכלוסייה שנותקה ממים באמצעות פתיחה של תחנות חלוקה. כל זאת, תוך תיאום מלא בין תאגיד "מי שבע" לבין כלל הגורמים בעיריית באר שבע, פיקוד העורף ורשות המים. במקביל, תורגל מתן מענה מנהלתי בחירום, לרבות פרסום מידע והנחיות לציבור אל מול איומי התרחיש.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load