• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

20 חודשי מאסר לנדל''ניסט מבאר שבע - על עבירות מס

בית משפט השלום בבאר שבע גזר על איש הנדל''ן אברהם ויצמן מבאר שבע מאסר בפועל בגין התחמקות מתשלום מע"מ וניהול בפועל של חברה אותה רשם על שם אשתו

צילום הדמיה: Image by Jason Goh from Pixabay

בית משפט השלום בבאר שבע גזר על איש הנדל''ן אברהם ויצמן מבאר שבע מאסר בפועל בן 20 חודשים, מאסר מותנה, קנס בסך 80,000 ₪ או 5 חודשי מאסר תחתיו, בגין התחמקות מתשלום מע"מ וניהול בפועל של חברה אותה רשם על שם אשתו.

כנגד הנאשם הוגש ב-30 בינואר 2020  כתב אישום המחזיק שני אישומים ומייחס לו עבירות לפי חוק מס ערך מוסף.

באישום הראשון נטען כי בתקופה שבין חודש מאי שנת 2016 לחודש דצמבר שנת 2018, הנאשם, במסגרת תיק העוסק המורשה שעל שמו, הגיש 13 הנאשם דוחות תקופתיים במסגרתם מסר ידיעות כוזבות באשר להיקף עסקאותיו. הנאשם עשה שימוש בפנקסי חשבוניות כפולים והוציא 84 חשבוניות מס מבלי ששילם את המס הגלום בהן במועד ומבלי שכלל אותן בדוחות התקופתיים.

אישום זה מייחס לו עבירות של מסירת ידיעה כוזבת או דוח או מסמך אחר הכוללים ידיעה כאמור במטרה להתחמק מתשלום מס, בנסיבות מחמירות – 13 עבירות לפי סעיף 117(ב)(1) בצירוף סעיף 117(ב2)(3) בחוק מע"מ; הוצאת חשבונית מס מבלי לשלם במועד את המס הכלול בה – 84 עבירות לפי סעיף 117(א)(14) בחוק מע"מ.

באישום השני נטען כי במסגרת חברה שהייתה תחת ניהולו בפועל, לא רשם הנאשם את החברה כנדרש ברשויות מע"מ, הנפיק פנקסי קבלות על שם החברה ובתקופה שבין חודשי יולי שנת 2015 לחודש אוקטובר שנת 2018 הוציא 67 קבלות על שם החברה בתמורה לכספים שהתקבלו מצדדי ג' בהיקף 2,551,350 ₪ כשרכיב המס הנובע מהן הוא 370,709 ₪.

קבלות אלה לא דווחו לרשויות מע"מ וסכום המס הנובע מהן לא שולם. הנאשם לא הוציא חשבוניות מס בגין אותם קבלות ותגמולים. אישום זה מייחס לו עבירות של לא עשה את המוטל עליו לעניין רישומו – עבירה אחרת לפי סעיף 117(א)(4) בחוק מע"מ; לא ניהל פנקסי חשבונות או רשומות אחרות שהיה עליו לנהל – עבירה אחת לפי סעיף 117(א)(7) בחוק מע"מ; לא הוציא חשבונית מס למרות שהיה חייב להוציאה – 67 עבירות לפי סעיף 117(א)(13); השתמש בכל מרמה או תחבולה או הרשה לאחר להשתמש בהן או עשה מעשה אחר במטרה להתחמק או להשתמט מתשלום מס – עבירה אחת לפי סעיף 117(ב)(8) בחוק מע"מ. 

בדיון המענה שהתקיים ב-11 באוגוסט, 2020,  הודה הנאשם במיוחס לו, זאת ללא הסכמות עונשיות בין הצדדים, ושלא במסגרת הסדר טיעון.

היום, שלישי, פורסם גזר דינו, שתהחשב בעובדה כי הנאשם מרצה עונש מאסר בגין עבירות מרמה נכון להיום, שהן קשורות מבחינה עניינית לעבירות בהן הורשה היום. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load