• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

משקיע מפתיע בתעשייה בנגב: בונו, סולן להקת U2

בונו הינו אחד המשקיעים בחברה מקיבוץ צאלים, ההופכת אשפה ביתית לחומר פלסטי ידידותי לסביבה

בונו. צילום: Peter Neill - Flickr: u2-1 CC BY License / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

בונו, סולן להקת U2, משקיע בתעשיה בנגב: UBQ Materials מקיבוץ צאלים גייסה 170 מיליון דולר להפיכת אשפה ביתית לתחליף פלסטיק ידידותי לסביבה.

החברה פיתחה טכנולוגיה יחודית להפיכת פסולת ביתית לתחליף פלסטיק השלימה גיוס של 170 מיליון דולר בהובלת TPG Rise, זרוע ההשקעות בטכנולוגיות אקלים מתקדמות של קרן TPG ובהשתתפות Battery Ventures ו- M&G’s Catalyst הבריטית.

UBQ Materials מקיבוץ צאלים קולטת פסולת ביתית מעורבת שחלקה לא ניתן למיחזור בדרכים קונבנציונליים, כולל שאריות מזון, פלסטיקים מעורבים, קרטון, נייר ואף חיתולים מלוכלכים והופכת אותה ל-UBQ, חומר תרמו-פלסטי ידידותי לסביבה. התוצר הסופי, המוגן בפטנט עולמי, משמש לייצור מוצרי פלסטיק רבים בתחום הלוגיסטיקה, בניה, תעשיית הרכב, קמעונאות ואף הדפסות תלת מימד.

בין לקוחותיה של UBQ נמנים חברות ענק עולמיות כמו Mainetti, Mercedes Benz ו-Arcos Dorados הזכיינית הגדולה בעולם של מסעדות מקדונלדס ברחבי אמריקה הלטינית, כתר פלסטיק וכרמל אולפינים מקבוצת בזן.

UBQ מציעה פתרון לכ-2 מיליארד טון של אשפה ביתית שאינה ממוחזרת כיום ומגיעה למטמנות או מושלכת ללא פיקוח למרחבי טבע כולל נהרות ואוקיינוסים. כספי ההשקעה יאפשרו ל-UBQ להרחיב את הפריסה הבינלאומית ולעמוד בביקוש הגובר לחומרים אקולוגיים בר קיימא. החברה נמצאת בשלבי הקמת מפעל חדש בהולנד שצפוי להתחיל לפעול בעוד כשנה. אתר היצור הנוכחי בקיבוץ צאלים ימשיך את פעילותו המסחרית וירחיב את המחקר והפיתוח של חומרים מתקדמים חדשים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load