• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תיעוד מזעזע: תלמידות שופכות חומר ניקוי על ראש חברתן

בתיעוד ששותף ברשתות חברתיות נטען כי האירוע הינו מהימים האחרונים ותועד בחטיבה בבאר שבע. לטענת גולשים - התלמידות הושעו

שופכות חומר ניקוי על ראש חברתן (צילום: רשתות חברתיות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

תיעוד מזעזע משותף בשעות האחרונות ברשתות החברתיות: תלמידות, בבית ספר הנטען כי הוא בבאר שבע, שופכות חומר ניקוי על ראשה של תלמידה אחרת - ונוגעות בה במגב רצפה. 

לטענת מי ששתפו את הסרטונים ברשתות, הבנות ששפכו את חומר הניקוי הושעו מהלימודים. לסרטון אין תאריך, אך נטען כי הוא מהימים האחרונים. 

המשטרה פתחה בחקירה בעקבות תלונה של נערה שעברה התעללות בין כותלי בית ספר בעיר באר שבע. מהלך החקירה אשר מנוהלת במחלק נוער תחנת באר שבע עלה החשד כי אל הנערה ניגשו 3 תלמידים אשר שפכו עליה חומרי ניקוי שונים ובהם חומר חיטוי מסוג אקונומיקה, אז שפשפו את ראשה עם מטאטא. תוך כך הנערים צילמו את המעשה בכדי להעלותו לרשתות החברתיות.
מהבוקר עוכבו לחקירה 2 חשודות כבנות 13 והיא נמשכת. 

פקד יוני דסקלו קצין מחלק נוער באר שבע:  ''מדובר באירוע חמור בו ביותר בו הושפלה נערה בעיני חבריה והכל לשם ביזוי ופרסום ברשת החברתית. נפעל למיצוי הדין עם המעורבים''.

התייחסות ראש העיר רוביק דנילוביץ', לאירוע החריג  בבית הספר התיכון בעיר: "בעקבות המקרה המזעזע בבית הספר עליו נודע לי היום, קיימתי הבוקר דיון דחוף עם ראשי מנהל החינוך ולאחר מכן שוחחתי עם מנהלת בית הספר, עם התלמידה ואמה.  בתיאום עם הגורמים האחראים (משרד החינוך, הרשות ובית הספר) אנו נפעל בנחישות למיגור תופעות שליליות אלה. נערות ונערים חייבים להבין שהם אחראים למעשיהם ושלא יצפו להמשיך ללמוד באיזור הנוחות שלהם, כאשר הם מבצעים במודע מעשים קשים ומשפילים כלפי חבריהם וחברותיהם". 

אלימות בבית הספר בבאר שבע

בבאר שבע  השיבו תלמידים במיצ''ב תש''פ, בנוגע לאירועי אלימות וחששות שונים על הקביעה "לפעמים אני פוחד ללכת לבית הספר, כי יש בו תלמידים שמתנהגים באלימות", ענו  5% תשובה חיובית.

על הקביעה "לפעמים אני מעדיף להישאר בהפסקות בכיתה, כי אני חושש שיפגעו בי". 3% נתנו תשובה חיובית. על הקביעה "יש בבית הספר מקומות שאני פוחד להסתובב בהם". 10% מהתלמידים ענו תשובה חיובית. נתונים אלה בבאר שבע  דומים לממוצע הארצי.

רק לפני שבוע,  בכנס מקוון שקיימו שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון ומנכ"ל המשרד, תא"ל (מיל') יגאל סלוביק עם מנהלי בתי הספר, הוצגה התכנית המערכתית למניעת אלימות "לא מרימים ידיים - באים בטוב".  התכנית גובשה על רקע העלייה החדה, התכופה והמוקצנת באירועי האלימות, שפקדו את מערכת החינוך בתקופה האחרונה, ולאור מדיניות המשרד המתמקדת השנה באופן מיוחד בהיבטים הרגשיים והחברתיים של תלמידי ישראל.  הממשלה אף הקצתה סכום של חצי מיליארד שקלים לטיפול בבעיה.

בשירות הפסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך קושרים בין הניתוק הרגשי של התלמידים לבין העלייה באירועי האלימות, ולכן חלק ניכר מהתכנית יתמקד במענים לקשר זה. התכנית תתמקד גם במענים למנהלים ולצוותי חינוך שחווים קושי אישי ומקצועי מאז פרץ משבר הקורונה. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load