• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מירי רגב בסניף הליכוד בב''ש: ''אנחנו מאבדים את הנגב''

''יש שתי בעיות מרכזיות בנגב'', הסבירה השרה לשעבר. ''היעדר משילות והיעדר שיוויון הזדמנויות בין פריפריה ומרכז''. ''הגיע הזמן שיהיה נשיא בית משפט עליון מזרחי'', אמרה

השרה לשעבר רגב בסניף הליכוד (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

''ישנן שתי בעיות מרכזיות בנגב - היעדר משילות וחוסר שוויון הזדמנויות בין פריפריה ומרכז'', אמרה השרה לשעבר, ח''כ מירי רגב, שנפגשה אתמול, שלישי, עם חברי סניף הליכוד בבאר שבע.
​​​​​​​​​​​​
המפגש נפתח בדקת דומייה לזכרו של עורך הדין בלפור קוויתי חבר מועצת הסניף ואחד ממייסדיו. יו''ר מועצת הסניף, שמעון בוקר: ''אתמול הלך לעולמו ידידנו וחברנו בלפור קוויתי ,איש יקר מאוד מקום זה הוא שלו הוא ממקימי סניף הליכוד בבאר שבע". גם ח"כ רגב העלתה קווים לדמותו.

רגב ביקשה לשמוע מהנוכחים את רחשי לבם:  "לצערי הרב היום ביבי, המנהיג שלנו, נמצא במשפטים ובמקום שהחברים שלנו יתמכו בו הם מתחילים להתמודד על ראשות המפלגה. ככה לא נהיה בשלטון גם בעוד עשרים שנה'', אמר אחד המשתתפים. משתתף אחר דיבר על הג'ובים והמינויים לכאורה בממשלה הנוכחית,  בה בעת  שבתקופת שלטון הליכוד רק חבר אחד מסניף באר שבע זכה במשרה.

וידאו: מדברי ח''כ מירי רגב בסניף הליכוד בב''ש (צילום: משה פריאלׂ)


''אני מרגישה מאז שאנחנו באופוזיציה, שאנחנו עשינו טעויות, אבל עשינו יותר דברים טובים עבור אזרחי מדינת ישראל'', השיבה ח''כ רגב. "במשך עשרות שנים פעלנו בלי להסתכל ימינה או שמאלה, בלי להסתכל מזרחה ומערבה, פעלנו לטובת מדינת ישראל. אני רואה מה קורה בחצי שנה הראשונה לממשלה, יושבים שם שרים ושרות שהציבור לא מעניין אותם. אתם יודעים מה היה קורה אם אשתו של ביבי נתניהו הייתה יוצאת עם  הילדים שלה לחו"ל אחרי שראש הממשלה המליץ לא לנסוע''.

''אתם לא יודעים מה עברתי עם המינויים''

באשר ל''ג'ובים'', אמרה רגב: ''בזמנו כשרצינו למנות אנשים היינו תמיד צריכים להראות כישורים מיוחדים. תמיד שאלתי: מה זה כישורים מיוחדים? לדעת לעוף ?. אם המועמד עורך דין כמה שנים ויש לו את הניסיון והיכולות זה לא מספיק? מוציאים לך את הנשמה. קודם כל להגיע לוועדה ואחר כך סחבת של אישורים נוספים . אתם לא יכולים להבין את מה שעברתי . כל מינוי שהעברתי של אנשים מוכשרים וטובים למחרת כבר קיבל כותרות בעיתונים: דה מרקר, כלכליסט ובכל מקום אפשרי. בפעם הבאה שאנחנו נחזור לשלטון - ואנחנו נחזור, כל מה שהיה מותר להם יחזור''.

האלימות בדרום

רגב גם התייחסה למצב האלימות בדרום,והנושא העדתי: "יש לנו שתי בעיות קשות בחברה הישראלית: בעיית המשילות, שאנו חווים אותה פה בנגב. אנחנו מאבדים את באר שבע והנגב, ולא רק פה: תראו מה קורה בלוד ובצפון, איזה הפקרות יש. והבעייה השנייה היא חוסר שויון הזדמנויות אמיתי, מעמדי כלכלי בין הפריפרייה למרכז. שיהיה לכם ברור: שתי הבעיות החברתיות האלה זה רק עניין של זמן עד שזה יצוף וזה יהיה קשה. ולכן אנחנו צרכים לבוא ולהגיד ולא מתוך מסכנות ולא מתוך התנצלות. אחרי 73 שנים הגיע הזמן שיהיה כאן נשיא בית משפט עליון מזרחי. עורך הדין ציון עמיר היה צריך לשנות את שמו מציון עמר - לעמיר למה? אני לא רוצה שאף אחד ישנה את השם שלו''.

''שם משפחה זה זהות, אני רוצה שאנשים יתחברו לאבא ואמא שלהם, לסבא וסבתא שלהם , לאושר התרבותי שהם הביאו מהבית. אף אחד לא צריך לוותר על שמו  שהוא מגיע למשרה בכירה, ולכן, התפקיד שלנו היום הוא לא לשבת על סיר הבשר ולהגיד הכל בסדר''.

מחווה מיוחדת עשה חבר הסניף בועז לביא שהגיש כתשורה למירי רגב את הספר שכתב, "רומן על דבשת".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load