• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מבאר שבע ומרחבים: תלמידי תיכון ישתתפו בתוכנית ''ספייס לאב רמון''

תלמידים מתיכון רבין בבאר שבע ומתיכון מרחבים נבחרו להשתתף בתוכנית היוקרתית, על שמו של האסטרונאוט הבאר שבעי אילן רמון ז''ל

תלמידי תיכון רבין בתחרות (צילום: יח''צ תיכון רבין / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מבאר שבע וממרחבים: בתי ספר בנגב נבחרו להשתתף בתכונית ''ספייס לאב רמון'', במסגרת אירועים שהתקיימו השבוע.  אתמול, שני, התקיים חצי הגמר של התכנית  הארצית "ספייס לאב רמון", תכנית ייחודית למצטיינים המתקיימת רק בתיכון רבין בעיר באר שבע. 

תלמידי כיתה ט',  מתיכון רבין באר שבע , בניהולו של שמשון רפאל ונגרובר  העפילו לחצי הגמר של התוכנית היוקרתית "ספייס לאב רמון", הממשיכה את דרכו ומורשתו של אל"מ אילן רמון, ז"ל.  תלמידי הכיתה תכננו  ניסוי שישתתף בתחרות ארצית  במהלכה יבחר הניסוי שישוגר לחלל.

בשנתיים האחרונות התלמידים עברו תהליך חקר ולמידה במהלכו רכשו מיומנויות ללמידה עצמית ושיתופית, שיתוף פעולה, עבודת צוות, פרזנטציה, יצירתיות, חשיבה ברמה גבוהה וחיפוש מידע בספרות מקצועית מדעית. התלמידים הציגו את הניסוי אותו הם מציעים לשלוח לחלל והתבקשו לענות על שאלות חבר השופטים - ד"ר ממן שימרית, ד"ר ממן ניצן ופרופסור גבי סרוסי. 

גם תלמידי כיתת אופק ט' 5 מתיכון מרחבים, שבמועצה האזורית מרחבים, השתתפו בחצי הגמר של תוכנית רמון. כחלק מהתוכנית התלמידים מתכננים ניסוי שישתתף בתחרות ארצית אשר במהלכה יבחר הניסוי שישוגר לחלל. התלמידים תיכננו ניסויים איכותיים.

במסגרת התהליך התלמידים רכשו מיומנויות וכישורים אשר מכינים אותם בצורה הטובה ביותר להתמודדות עם העתיד. מיומנויות כגון עבודת צוות ושיתוף פעולה, יצירתיות ופתרון בעיות,  עמידה בלוח זמנים, חשיבה ברמה גבוהה, פתרון בעיות וחיפוש מידע בספרות מקצועית מדעית.

רחל סיני, מנהלת תיכון מרחבים: "אנו מאחלים לתלמידינו הצלחה בגמר אבל, גם אם לא נזכה ברמה הארצית, הייתה לתלמידים זכות לחלום בגדול, שזה בדיוק המתכון להגיע רחוק. כמו שביקשה רונה רמון ז״ל, המטרה היא לייצר השראה לדור הצעיר ולעודדו לחלום בגדול. בחצי הגמר, נוכחנו לדעת שאנחנו מגשימים את צוואתה של רונה רמון, ומעודדים את התלמידים לחלום ולממש את עצמם ללא פשרות. כך יוצרים מצויינות עם משולבת בערכים."


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load