• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המודל האמריקאי: משמר השכונה בב''ש יפנה את המשטרה לטפל בפשיעה קשה

בערב הוקרה לאנשי משמר השכונה שנערך בבאר אברהם, שיתף ראש עיריית ב''ש את הנוכחים בסיבות להחליט על היטל שמירה: ''משמר השכונה אינו מחליף את המשטרה, הוא יפנה את המשטרה לטפל בפשיעה הקשה''

ערב ההוקרה בבאר אברהם (צילום: ברנז'ה חדשות)

היום, שני, נערך בבאר שבע אברהם ערב הוקרה למתנדבות ומתנדבי משמר השכונה בעיר באר-שבע. משמר השכונה בבאר שבע קם על רקע גל הטרור האזרחי שהתגבר מאוד בבאר שבע לאחר אירועי שומר החומות. הכוח אינו בא להחליף את המשטרה, אלא לאפשר לה לטפל במשימות מיגור פשיעה חמורה. 

ראש עיריית באר שבע שיתף את הנוכחים בשיקולים שהביאו אותו להקים את משמר השכונה ולהטיל היטל שמירה על תושבי העיר. זאת, לאחר שלפני כמה שנים החליט לבטל את היטל השמירה בעמק שרה, איזור שסבל ממכת הפרוטקשן.

צפו בדברי ראש עיריית באר שבע באירוע (צילום: ברנז'ה NEWS)


באירוע השתתפו ראש עיריית ב''ש רוביק דנילוביץ', אתי כהן, מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים, בני מגרלישוילי, מנהל אגף הפיקוח העירוני עמית ריינגולד, מנהל אגף מינהל לוגיסטיקה וחירום, שאול כהן, מנהל אגף הביטחון, גלית בן עיון, מפקחת מחוזית לתחום התנדבות , משרד ניצב משנה טירן יהוד, מפקד תחנת באר-שבע, רב פקד אביאל בר-זוהר, קצין אג"מ , פקד אדיב הלאלי, קצין שיטור קהילתי, סגן ניצב שרון ימינחה, ראש ענף מתנדבים במחוז הדרומי, רב פקד בוריס ליבוביץ, קצין מתנדבים מרחב נגב.

פרויקט "משמר השכונה" מונה כיום כמאתיים וחמישים מתנדבים תושבי העיר, שנקלטו למשימה בזמן קצר, בשל הלחץ שהכתיבו האירועים בבאר שבע ותחושת חוסר הביטחון של התושבים. הקליטה המהירה התאפשרה הודות לצוות מקצועי שהוקם במיוחד לבניית הכוח, לטיפול בקליטה, בהכשרה ובשימור המתנדבים. סיורי "משמר השכונה" מתבצעים ברכבי עירייה מדי ערב. 

תמי איבגי חדד, אחראית פרויקט ​​​​​​​

ב-15 ליולי, פרויקט "משמר השכונה" יצא לדרך עם שכונת כלניות והוא מונה כ-75 מתנדבות ומתנדבים. בהם, נתי וקרן גוטנטג, שהשתתפו בערב. קרן אחות במקצועה ונתי עובד במנהל הכספים בבית החולים סורוקה. הם הורים לארבעה ילדים. למרות שגרת החיים העמוסה הם מקפידים לצאת לסיור משותף. מעבר למשימה החשובה התורמת לתחושת הביטחון, זה גם הדייט הקבוע של נתי וקרן, סופר במהלך הערב. קרן ונתי הם זוג אחד מתוך עשרה זוגות שהחליטו להתנדב ביחד במשמר השכונה.

נתי וקרן גוטנטג, זוג בחיים, מתנדבים ביחד (צילום: ברנז'ה חדשות)

גם בשכונת רמות, המונה למעלה משלושים אלף תושבים, נערכים מדי ערב סיורים, בהם משתתפים תושבים שלרוב אינם מכירים זה את זה, כאשר המטרה המשותפת להגביר את הביטחון בשכונה.  "משמר השכונה" רמות יצא לדרך ב-1 לספטמבר וכיום מונה 95 מתנדבים.  ימית ונטלי, עורכת דין ומורה, תושבות שכונת רמות החליטו להתנדב ביחד ויוצאות באופן סדיר לסיורים משותפים ולזמן איכות של חברות נפש.

''המתנדבים עומדים בחזית העשייה כחלק מתכנית אבטחה עירונית שמטרתה לחזק את תחושת הביטחון. מדי ערב, צוות עירוני אחראי על תדרוך המתנדבים, הקצאת הציוד, והוצאתם למשמרת. במהלך המשמרת המתנדבים מקבלים הכוונה, גיבוי ותמיכה מקצועית על ידי השיטור העירוני והמוקד העירוני'', סופר במהלך הערב.

המצב השתנה. דנילוביץ משתף את הנוכחים במצב הביטחון (צילום: ברנז'ה חדשות)​​​​​​​

נדבך נוסף במענה שמעניקה הרשות לחיזוק הביטחון הוא המוקד העירוני ומוקד רואה. המוקד זמין במהלך המשמרת למול הקשר הנמצא לרשותם של המתנדבים בניידות לדיווח מיידי על אירועים חריגים. מוקד רואה. מוקד רואה אחראי על תפעול 2600 מצלמות אבטחה ברחבי העיר, תיעוד זירות האירוע , והכוונת צוותי תגובה לאירועים המתרחשים במרחב הציבורי. תודה לשמעון קריאף מנהל המוקד העירוני, למוקדנים, לאחראי משמרת ולתצפתנים.

וידאו: משמר השכונה / עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

יחידת האופנועים: ראשית דרכה בדורון אברגיל שהגה, גייס ורתם חברים תוך כדי טיולי אופנועים של שבת בבוקר. ביחידת האופנועים של "משמר השכונה" כ-35 רוכבים. פעילותם יצאה לדרך לפני כחודש ומקיימת סיורים ברחבי העיר, מרכזי קניות, מתחמי בילוי , ועוד. לאחרונה הצטרפו למשמר השכונה נאות אילן, פלח 5,6,7 לפעילות.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load