• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שר הבריאות: ''חלפו הימים שקנאביס היה דבר מפוקפק שמנסים להסתיר''

''אנחנו במרצ תומכים בלגליזציה, אבל מבחינה פוליטית קשה להעביר את  זה ולכן הולכים לפתרונות אחרים וחשובים כמו נושא הקנאביס הרפואי''

שר הבריאות, ניצן הורוביץ (צילום: נועם מוסקוביץ / דוברות הכנסת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

האם הקנאביס בדרך להיות חוקי? שר הבריאות ניצן הורוביץ בישיבה הראשונה של ועדת הקנאביס בכנסת: ''חלפו הימים שקנאביס היה דבר מפוקפק שמנסים להסתיר. מברך על פתיחת הוועדה ומעוניין לקדם את הנושא''. מתוך 35 בתי גידול חוקיים לקנאביס, 7  נמצאים בנגב. יו"ר ועדת הקנאביס ח"כ שרן השכל: זו הפעם הראשונה שבכנסת ישראל תהיה ועדה ייעודית שתעסוק באסדרת הקנאביס הרפואי, ושתיתן מענה למצוקה אמיתית של חולים שזקוקים לטיפול.

שר הבריאות ניצן הורוביץ הופיע היום בפני הוועדה המיוחדת לדיון בהצעת חוק הסדרת השימוש בקנאביס למטרות רפואיות. הוועדה בראשות ח"כ שרן השכל (תקווה חדשה) התכנסה לישיבתה הראשונה בהשתתפות חברי כנסת רבים, מגדלים, תעשיינים, רופאים ופעילי ציבור. השר הורוביץ ברך על הקמת הוועדה ואמר כי חלפו הימים בהם קנאביס היה עניין שלא היו מדברים עליו או מנסים להסתירו.


"תפקיד הוועדה לעבור ממשטר של רישיונות למשטר של מרשמים בתחום הקנאביס הרפואי, כולל שינוי גישה כלפי רופאים, קופות החולים וההסתדרות הרפואית, כך שגם רופאים שנוהגים לטפל בקנאביס רפואי יוכלו לרשום מרשם בלי בעיה"
היום, לדבריו, המציאות שונה: "אנחנו במרצ תומכים בלגליזציה, אבל מבחינה פוליטית קשה להעביר את  זה ולכן הולכים לפתרונות אחרים וחשובים כמו נושא הקנאביס הרפואי". שר הבריאות הורוביץ תיאר את הפעולות שנעשות במשרד לצורך קידום אסדרת השימוש בקנאביס למטרות רפואיות, ביניהן הקמת ועדה בראשות ד"ר בועז לב במשרד הבריאות.

"תפקיד הוועדה לעבור ממשטר של רישיונות למשטר של מרשמים בתחום הקנאביס הרפואי, כולל שינוי גישה כלפי רופאים, קופות החולים וההסתדרות הרפואית, כך שגם רופאים שנוהגים לטפל בקנאביס רפואי יוכלו לרשום מרשם בלי בעיה", הסביר השר. השר התייחס למחיר הקנאביס הרפואי ואמר: "פנינו למשרד האוצר לכנס את הוועדה לפיקוח על המחירים כדי שתפקח על מחירי הקנאביס הרפואי. לשלם אלפי שקלים בחודש זה דבר קשה ביותר. בריאות עולה כסף ודורשת השקעה והמדינה צריכה להבין את זה; המטופלים צריכים לקבל טיפול טוב ונגיש". עוד אמר כי המשרד פועל לקבלת רישיונות לייצוא קנאביס. "הייצוא והמחקר יכולים לתרום לכלכלה הישראלית ואנחנו רוצים לעודד את זה. נעשה מה שצריך לעשות מבחינה רגולטורית". עוד אמר כי הוא הוא מקווה שבתוך כמה חודשים תשתנה המציאות לטובת המטופלים והמטופלות בקנאביס הרפואי. 

קנאביס רפואי (צילום: Photo by Binoid CBD from Pexels)

יו"ר הוועדה ח"כ שרן השכל אמרה בפתח הדיון כי מדובר בנקודת ציון משמעותית עבורה: "הקמת הוועדה תאפשר לי לקדם את החקיקה עליה אני עובדת בשנים האחרונות, ותאפשר להביא פתרונות למטופלי הקנאביס הרפואי. ‏פעמים רבות גורמים בעלי אינטרסים ניסו לשים לי מקלות בין הרגליים, ניסו לשכנע אותי לוותר אבל אני שומעת את המקרים בשטח ולא יכולתי להישאר אדישה, לכן נאבקתי למען המטופלים ואמשיך להיאבק עד שהם יוכלו לקבל תרופה זמינה ובמחיר שפוי - שהמשמעות עבורם היא לא פחות מהצלת חיים". עוד אמרה: "המטרה שהצבתי לוועדה היא לקדם חקיקה ורפורמות שיביאו בשורה גדולה להמון אזרחים במדינה. אני מבטיחה שאעשה כל שביכולתי על מנת לקדם את הקנאביס הרפואי בישראל".  


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load