• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עליה בתחלואת הקורונה בב''ש - ומחאת הורים נגד חיסוני ילדים

רק מחצית מתושבי העיר מחוסנים בבוסטר - ותחלואת הקורונה עולה. במקביל, הורים פתחו קבוצות וואצאפ נגד חיסוני הילדים בבתיה''ס

צילום הדמיה: Photo by Nataliya Vaitkevich from Pexels

בדרך לאבד את סיווגה כיישוב ירוק: תחלואת הקורונה בבאר שבע ממשיכה לעלות. בבירת בנגב יש כיום, על פי תנוני משרד הבריאות, 165 חולים מאומתים, אך רק 1% מהבדיקות של מי שאינם בעלי תסמינים חיוביות לקורונה. 1,457 איש נתונים בבידוד ביתי, אחרי שבאו במגע עם חולה מאומת. 

כסיפה ואום בטין בנגב מוגדרים יישובים כתומים, בשל אחוז החולים מבין התושבים. באופקים, יישוב המוגדר צהוב, מספר המאותמים עלה צורה חדה. 38 איש חולים, עליה של 230% לעומת השבוע שעבר. בבאר שבע העליה הייתה של 104%. מקדם ההבדקה הארצי ממשיך לעלות והוא עומד על 1.09. מקדם גבוה מאחד מסמל על התפשטות המגפה.

בדרך להפוך יישוב צהוב: העליה בתחלךואה (מקור: משרד הבריאות / לוח בקרה קורונה)​​​​​​​

עיקר החשש כרגע בישראל הוא מהתפשטות וריאנט האומיקרון. על פי חברת התרופות פייזר, מי שחוסנו בחיסון השלישי אמורים להיות מוגנים מפניו. בישראל מבקשים לנהוג משנה זהירות, שכן לא מדובר בתוצאות חד משמעיות. על פי מידע ראשוני, האומיקרון נחשב מדבק יותר ובין מי שנדבקו בו - גם מחוסנים בחיסון השלישי. על פי דיווחים שונים, הם חלו באורח קל. 

בוואצאפ קמו בשעות האחרונות קבוצות  - היוצאות כנגד חיסוני ילדים, בהן קבוצות באר שבעיות. עם זאת, מעטים מיהרו להצטרף. קצב ההתחסנות בבאר שבע, כבשאר מקומות הארץ, איטי. הטלת סגר ובידוד גם מחוסנים שנדבקו באומיקרון הינו בעל השלכות כלכליות. שר האוצר ליברמן אינו ממהר לפתוח את הארנק, אך עליה בתחלואה, בשל הדבקה נרחבת בקהילה, עלולה לשנות את התמונה.

הערב, חמישי, נערך דיון בממשלה, במהלכו ייבחנו הגבלות נוספות. בין היתר, נשקלת האפשרות להקשות מאוד על מי שאינם מחוסנים - בין היתר הטלת תו ירוק על קניונים. מדובר בצעד קיצוני, שימנע ממי שאינם מחוסנים להיכנס לקניונים, מלבד לחניות מזון או פארמה. מדובר בצעד מורכב משפטית, המטיל על בעלי עסקים חובת בדיקת לקוחות ועלול לפגוע בהם כספית.

במקביל, ראש הממשלה הינחה את משטרת ישראל להדק באופן משמעותי את אכיפת התו הירוק, בשל העליה בתחלואה. אם התחלאה תעלה, לא נשללת על הסף הטלת סגרים חלקיים או סגר על לא מחוסנים, כפי שהדבר נעשה בחלק ממדינות אירופה. בממשלה היו חילוקי דיעות בנושא וההצעה להטיל סגר על לא מחוסנים ירדה בינתיים מהפרק. גם חובת החיסונים והטלת עיצומים כספיים הם צעדים, שגם אם כבר מיושמים בחלק ממדינות אירופה, עלולים להוביל למחאה ציבורית רחבה בישראל. עם זאת, בשיחות סגורות, ראש הממשלה בנט הבהיר כי הצעדים נועדו לקנות זמן לפני הטלת סגר נוסף - אם התחלואה תעלה בשל התשפטות האומיקרון.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load