• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כבאים ישראלים ופלסטינים השתתפו בתרגיל חירום במעבר מיתר

בין היתר, הכוחות תרגלו טיפול בשריפה ופיצוץ במקום. מעבר מיתר משמש מדי יום למעבר אלפי פלסטינים לעבודה ומסחר בשטח ישראל

יחד, כבאים ישראלים ופלסטינים במעבר מיתר (צילום: דוברות כבאות והצלה נגב)

לראשונה התקיים תרגיל חירום משותף הכולל כוחות כיבוי והצלה מהצד הישראלי והפלסטיני יחד.  לתרגיל קדם מפגש היערכות שבו הוצגו מתווה ומטרות התרגיל והכוחות והאמצעים שישתתפו בתרחיש.  

מטרת התרגיל הייתה בחינת היכולות למענה ראשוני של עובדי רשות המעברים במשרד הביטחון וחבירה לכוחות החירום האחרים. 

בתרגיל לקחו חלק רשות המעברים במשרד הביטחון, לוחמי אש מתחנת ב"ש וכוחות חירום מהרשות הפלסטינית, כוחות רפואה והסהר האדום, משטרת ישראל וכן יחידת התיאום של צה"ל. 

הכוחות התמודדו עם תרחישים של שריפה בתוך הטרמינל ואירוע הרס כתוצאה מפיצוץ במקום.  "שיתוף הפעולה בין כלל הכוחות שהיו במקום התבצע בצורה מצויינת", אמרו במערך הכבאות וציינו את יחידת התיאום של צה"ל. 

מעבר מיתר משמש למעבר אלפי פלסטינים מדי יום, לצורכי עבודה, מסחר וטיפול רפואי בשטח ישראל. הוא אחד ממעברי הגבול העמוסים בישראל וחיוני גם עבור יישובים מעבר לקו הירוק, שכן דרכו עוברות סחורות חלקאיות מיישובים אשר מעבר לקו.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load