• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ליברמן והורוביץ מבטיחים בית חולים שני בב''ש, ההקמה תקועה 8 שנים

''סיירנו בבית חולים ואפשר לראות מה זה חוסר תכנון, חוסר הבנה, הזנחה - כמה הדרום זקוק לשירותי בריאות איכותיים'', הצהיר שר האוצר ליברמן, שביקר בב''ש יחד עם שר הבריאות הורוביץ

ליברמן בסורוקה (צילום מסך - מתוך שידור לע''מ / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי
שרי האוצר והבריאות הגיעו היום לבאר שבע, בעקבות התקריות האלימות בסורוקה, במהלכן נורו יריות ויודו אבנים לעבר חדר המיון ועל מנת להצהיר על הקמתו של בית חולים שני בעיר – הודעה שתושבי בירת הנגב שמעו בשנים האחרונות מספר פעמים. קיימת החלטת ממשלה בנושא (החלטה 2025 משנת 2014), אלא שהיא נותרת הצהרה בלבד.

שני השרים מסרו הצהרות בכניסה לבית החולים.


וידאו: הצהרות השרים (צילום: לע''מ / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

''סיירנו בבית חולים ואפשר לראות מה זה חוסר תכנון, חוסר הבנה, הזנחה - כמה הדרום זקוק לשירותי בריאות איכותיים. בניגוד לממשלות אחרות אנחנו מעלים את שירותי הבריאות לא רק על ראש שמחתנו ואלא גם על ראש תקציבינו, כי התקציבים למשרד הבריאות הם חסרי תקדים'', אמר שר האוצר ליברמן.

''ההחלטה להקים שני בתי חולים בצפון ובדרום אלו החלטות שיש להם תוקף מעשי. ההחלטה להקים פה בדרום בית חולים נוסף עברה ב2014 רק ששכחו לתקצב אותה - תצא תוכנית מפורטת כבר השנה.  כמה שיותר מהר נראה את הבית חולים השני מוקם כאן בבאר שבע, ומאותו רגע שני בתי חולים ישרתו את האזור''.

''לגבי הנגיף החדש, אומיקרון, כמו שאמר שר הבריאות אנו רואים עין בעין. אין סיבה להיכנס לבהלה ואין סיבה להיכנס לשאננות.  צריך לחסן את כל האוכלוסייה אבל להמשיך את החיים לצד הקורונה. אני יוצא מכאן אופטימי. אנחנו יודעים מה לעשות ואיך לעשות ואנחנו מגבים בתקציבים כל החלטה שהמתקבלת''.

ואילו שר הבריאות, ניצן הורוביץ, אמר: ''בית החולים החדש שיקום בבאר שבע יחולל שינוי דרמטי ונדרש באיכות וזמינות השירותים הרפואיים לתושבי הנגב והסביבה. נקים כאן בית חולים מתקדם, עם חדר מיון חדשני, עם מחלקות פנימיות מרווחות וכמובן עם חדרי ניתוח. מדברים על זה שנים, אבל שום דבר לא זז. והיום אנחנו יוצאים סוף סוף לדרך''.

 בנושא האלימות בבתי החולים אמר השר הורוביץ: "יש בעיה אמיתית עם האבטחה בבתי החוליםאנחנו פועלים להציב שוטרים בכל בתי החולים בארץ, ואנחנו עובדים בימים אלו במשרד הבריאות על מכרז חדש לשיפור התנאים של אנשי הביטחון וחיזוק האבטחה בבתי החולים''.

וידאו: לקט אירועי אלימות בסורוקה, מהשנים האחרונות (מקור: רשתות חברתיות / ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


עד כמה בית החולים ייצא משלב הצהרות הפוליטיקאים אל הפועל – זו כבר שאלה אחרת. הקמתו של בית החולים מתעכבת מזה כמעט שמונה שנים, כאשר אחת הבעיות הינה לגייס כוח אדם איכותי. הנקודה הועלתה כבר לפני שנה בוועדת המשנה לענייני הנגב של הוועדה לביקורת המדינה בראשות חבר הכנסת שלמה קרעי, בישיבה שנערכה ב-8 בספטמבר, 2020.

יו"ר הוועדה, ח"כ שלמה קרעי אמר כי "עושה רושם שכולם מסכימים אבל שום דבר לא מתקדם באמת. אני שמח שהדיון הזה לפחות מביא לחידוש השיחות בין האוצר לבריאות שידווחו כאן בוועדה על ההתקדמות בדיון ההמשך. הקמת בית החולים חשובה וצריכה לצאת לפועל באופן מיידי. יחד עם זאת, זה לא יכול לקרות כמהלך יחיד ועצמאי, אלא במקביל לגיבוש תכנית מהירה וממוקדת לתוספת משמעותית של כוח אדם רפואי ומקצועי לנגב ולהכשרת צעירים וצעירות תושבי הנגב למגוון המקצועות הנדרשים''.

נושא האלימות בבית החולים הבאר שבעי אינו חדש, הוא רק שובר שיאים חדשים כל פעם. בין אפ זה גניבות מתוך כלי רכב, קטטות במחלקות, פגיעה באנשי צוות ובמאבטחים והשיא: ירי מנשק חי בפתח המיון על ידי פורעי חוק. היורה, אגב, טרם נתפס.

אלמלא התקשורת המקומית, שהקימה קול זעקה על אובדן הביטחון בבאר שבע וקבוצות משמר העיר האזרחיות, גם אירוע הירי בסורוקה היה נשכח.

גם הצהרות הפוליטיקאים היום, אין פרושן שמחר יניחו בבאר שבע את הלבנה הראשונה. לא ליברמן ולא הורוביץ מספקים הסבר מדוע להקים מנגנון כפול (עוד בית חולים – עוד מנהל, סגן מנהל, פקידות בכירה, פקידות זוטרה, יח''צנים/ות) על פני הרחבתו וחיזוקו של בית החולים הקיים כבר היום.

אגב, לבית החולים שעוד לא קם, יש כבר שם. ב-2019 כבר דיברו על ''בשורה היסטורית'' והקמתו של קמפלקס רפואי שיכלול ביו-טק, מד-טק ודזרט-טק וייקרא על שמו של שמעון פרס.

לפני שנתיים וחצי הבטיח חגיגית שר האוצר משה כחלון: " בניית בית חולים חדש בדרום הוא מהלך צודק שישפר את חייהם ובריאותם של תושבי הדרום, ויהיה מקור תעסוקה ומחקר משמעותי בנגב. נשקיע את כל המשאבים הדרושים להצלחת בית החולים החדש, פשוט כי איכפת לנו."

תושבי באר שבע והנגב שבעי כבר למודי הבטחות, הצהרות בומבסטיות ותוכניות על הנייר. הפעם, כך נדמה, הם יעדיפו לראות מעשים.
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load