• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''בסעודיה קוטעים יד על גניבה. לא תראה שם אנשים קטועי שתי ידיים''

ראש מועצת עומר פיני בדש אמר בכנס ''קרקעות הלאום - ללאום'' שנערך ביישוב, כי בתי המשפט אינם מענישים בחומרה ואת תוצאת הסלחנות רואים בשטח. על פי נתונים שהוצגו בכנס, בנגב יש 120,000 מבנים לא חוקיים

ראש מועצת עומר, פיני בדש, בפתח הכנס (צילום: נסים ניר)

כנס על מצב הקרקעות, ההתיישבות והמשילות בנגב נערך ברגעים אלה (בוקר, יום שני) בבית הקולנוע בעומר, בהשתתפות אישי ציבור, פעילים ותושבים. בנכס מושמעות סקירות על מצב הביטחון האיזור, ההתיישבות והמשילות בנגב. את הכנס מארגנת קבוצת ''מבטחי'', פורום מפקדים לאומי אשר יוסד על ידי האלוף במיל' עוזי דיין. בצוות חברים מפקדים, אנשי ביטחון בכירים ואנשי ציבור ואקדמיה. הפורום פעיל משנת 2015.

נתונים שהובאו במהלך הכנס (צילום: נסים ניר)

אחד הדוברים בכנס היה ראש מועצת עומר, פיני בדש, אשר מתריע למעלה משלושה עשורים על אובדן המשילות והסכנה הנשקפת מהפשיעה בנגב. בדברים שנשא, אמר בדש כי מערכת המשפט חוששת להעניש בחומרה פושעים ובכך, דורמת לאובדן ההרתעה: ''בסעודיה על גניבה קוטעים יד. לא תמצא בסעודיה אדם עם שתי ידיים קטועות''. 

נשיא המדינה, יצחק הרצוג, נושא דברי ברכה (צילום: נסים ניר)

על פי הנתונים שהובאו בכנס על ידי פורום ''מבטחי'', בנגב חיים 300,000 בדואים, מהם כ-90,000 בכפרים הבלתי מוכרים. על פי נתונים אלה, כ-1,200 בתים לא חוקיים נבנים מדי שנה ברחבי הנגב. נכון להיום, על פי הנתונים שהוצגו, יש בנגב 120,000  ביתם לא חוקיים ו-3,000 כפרירים (מקבצי מגורים). מאגני הכנס ציינו כי 70% מהלידות בסורוקה הם של ילדים בדואים ו-70% מהתאונות הקלטניות בנגב הן במעורבות בדואים.

האלוף (מיל.) עוזי דיין, נושא דברים בכנס (צילום: נסים ניר)

לארגון הכנס שותפים קק''ל, תנועת אם תרצו, נועת רגבים, ערוץ 7 וישראל שלי והוא נערך באולם הקולנוע בעומר. בכנס, בהנחיית אבשלום קור, נשא דברי ברכה נשיא המדינה, יצחק הרצוג. במהלך הכנס יובאו סקירות על מצב קרקעות המדינה לקראת סיומו, ייערך פאנל מומחים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load