• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המשטרה: ''מסע הכפשה''. הוועד להצלת הנגב: ''בר לב תתפטר''

מחריף העימות בין המשטרה למשמרות האזרחיים בב''ש: ''אנו עדים למסע הכפשה אודות הטיפול המשטרתי בקטטה ההמונית שהתרחשה בבית חולים סורוקה'', אומרים במשטרה. הוועת להצלת הנגב: ''קוראים לשר הבט''פ להתפטר''

פרעות בסורוקה, בתחילת השבוע (צילום: רשתות חברתיות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

עימות של כולם נגד כולם: משטרה, תקשורת והמשמרות האזרחיים של באר שבע. לטענת ח''כ שלמה קרעי וכפי שפורסם בתקשורת, העצורים במהומות בסורוקה, במהלכן נורתה אש מנשק חם בכניסה למיון, שוחררו לבתיהם. החלטת ביהמ''ש לשחרר את פורעי החוק עוררה כעס עצום בבאר שבע, בקרב המשמרות האזרחיות שקמו בעיר, בעקבות המצב. 

וידאו: פרעות בסורוקה, ירי וקקטות אלימות בכניסה למיון, השבוע (מקור: רשתות חברתיות ללא קרדיט/ שימוש הוגן על פי בעיף 27 א')


כדי להמחיש את חומרת המצב, אתמול היו עוד שתי קטטות בשטח בית החולים סורוקה: אדם נעצר אחרי שאיים לפגוע בחיי רופא במחלקת הקורונה, קטטה פרצה בכניסה לבית החולים, מבלי ששומרים יזנקו על המתקוטטים. בסוף אדם שלישי הפריד בין המתקוטטים. אלה אינן הקטטות הראשונות בסורוקה, בברנז'ה NEWS דיווחנו בעבר על אירועים דומים, שכללו ''רק'' אבנים ולא ירי מנשק חי. 

וידאו: מתגרים במשטרה, מנסים לזרוע בהלה (סרטון טיק טוק, רץ ברשתות חברתיות ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


במשטרה לא אהבו את הפרסומים על שיחוררם של העצורים בפרעות סורוקה. הבוקר המשטרה פרסמה את ההודעה הבאה: ''מאתמול בערב אנו עדים למסע הכפשה אודות הטיפול המשטרתי בקטטה ההמונית שהתרחשה בבית חולים סורוקה, תוך סילוף העובדות. בניגוד למסופר חוקרי משטרת ישראל כן צפו במצלמות בית החולים וביקשו להאריך מעצר על מנת להרחיב את מעגלי הצפייה ולבסס את התשתית הראיתית והעצורים שוחררו בתנאים מגבילים שונים והחקירה נמשכת''.

''ביום ראשון השבוע פרצה קטנה המונית בבית חולים סורוקה על רקע סכסוך משפחות. כוחות גדולים של משטרה הגיעו לבית החולים תוך דקות ספורות, עצרו את המעורבים שהיו חלק מהקטטה והחזירו את השקט לבית החולים''.
''למן אותו יום פעלו חוקרי המשטרה לאסוף ראיות המצביעות על המעורבים בקטטה. מאחר ואיכותם של הצילומים שנאספו מהמצלמות לא הספיקה ביקשו החוקרים הארכת זמן מבית המשפט ועצם ההחלטה על שחרור בתנאים מגבילים מצביעים על כך שיש חשד למעורבות במעשים המיוחסים''.

וידאו: הממ''ז מתדרך כוחות, אחרי הפרעות בסורוקה, השבוע (צילום: משטרת ישראל, רשתות חברתיות, עריכה: דני בלר / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


''עצם שחרורם כפי שהורה בית המשפט אינו מלמד על סיום החקירה.  מדובר באירוע של אלימות קשה בשטח ציבורי עם מספר רב של מעורבים והמשטרה תמשיך לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותה על מנת להגיע לכלל המעורבים במעשה ומיצוי הדין עימם''.

הוועד להצלת הנגב: ''מחוז דרום כורע תחת הנטל, שמביא איתו גל התפטרויות ותפוקה ירודה''

הוועד להצלת הנגב מיהר להגיב - וחבריו דורשים מהשר לביטחון פנים, עומר בר לב, להתפטר: ''הבוקר המשטרה החליטה שלא להגיש ערר על ההחלטה לשחרר את עצורי הטרור הפלילי במרכז רפואי סורוקה.''.

''כבר חודשים שאנו מתריעים כי מחוז דרום כורע תחת הנטל, שמביא איתו גל התפטרויות ותפוקה ירודה , נחישות השוטרים שעושים עבודתם נאמנה אינה תחליף לתקינות ראויה''. 

''אנו קוראים לשר עומר בר לב להתפטר מתפקידו עוד היום.  מי שמפקיר את ביטחון תושבי הנגב שממנים את משכורתו אינו ראוי לכהן כשר במדינת ישראל''. 

''אנו שבים ומדגישים כי מדינת ישראל והעומד בראשה מביאים אותנו תושבי הנגב שומרי החוק למצב שבו אנו ניאלץ לקחת את החוק בידינו''.

בינתיים, מי שחוגגים הם העבריינים: רשת הטיק טוק מוצפת בסרטונים בהם עבריינים בנגב לועגים למשטרה, לעירייה, לסידורי הביטחון בסורוקה - ומציגים לראווה ובפנים לא מוסתרות, את ארסנל הנשק שבידיהם. המצב בבאר שבע מביא סוחרים לסגור את העסקים שלהם לפני רדת החשיכה: ''גם ככה העיר מתה. אני לא רוצה להישאר פתוח בלילה ושיבואו לשדוד אותי'', אומר בעל חנות בגדים בעיר העתיקה, ''איך שיורד החושך, אנשים מפסיקים להגיע.

עיריית באר שבע תתחיל לגבות היטל שמירה, שיממן משמרות סיירים, אשר מטרתם להגביר את תחושת הביטחון של תושבי באר שבע. החלטת העירייה נתקלה בביקורת ציבורית רבה, בטענות כי מדובר בכניעה לפרוטקשן וכי צריך כוחות משטרה, מג''ב ושב''כ, ולא סיירים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load