• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כבוד לגיבור ישראל: קהלני נרגש בטקס קריאת רחוב על שמו בדימונה

תא''ל אביגדור קהלני נכח היום, רביעי, בטקס קריאת רחוב על שמו בעודו בחיים, בשכונת השחר. חתן השמחה רעד מהתרגשות וזכה לתשואות רמות

צילומים: צילום: מקסים אמזלג ושמעון אביטן, מרכז תקשורת דימונה

היסטוריה קטנה בדימונה: הבוקר (רביעי) נחנך בשכונת השחר, שכונה אקולוגית בעיר, רחוב על שמו של תת אלוף במילואים אביגדור קהלני בעודו בחיים.  טקס הסרת הלוט נערך במעמד חתן השמחה גיבור ישראל אביגדור קהלני, רעייתו דליה, שני מלווים מטעמו וכל צמרת העירייה בראשות ראש העיר בני ביטון.

צילום: מקסים אמזלג ושמעון אביטן, מרכז תקשורת דימונה

רחוב קהלני בדימונה מצטלב עם רחוב עמנואל מורנו ז"ל, שאף הוא ייחנך בעוד כשבועיים, ועם בית ספר אמיר ע"ש ראש העיר לשעבר וח"כ ז'אק אמיר ז"ל. בית ספר אמיר עצמו נחנך בשבוע שעבר במעמד עוד ראש עיר לשעבר וכיום שר הרווחה, מאיר כהן.
באירוע עצמו נשאו דברים ראש העיר ביטון וקהלני עצמו: "כאשר קהלני הותקף על ידי נגיף פנה אלי דובר העירייה ואמר לי 'בני, קהלני במצב קשה, אנחנו חייבים לעשות משהו לפני שיקרה אסון'. אמרתי לו, עמוס, אם קהלני ניצח את הסורים והמצרים ושרד כל כך הרבה פציעות, אז אין סיבה שהוא לא ישרוד גם את הנגיף הזה, יתייצב כאן בדימונה ויחנוך רחוב על שמו – וזה אכן מה שקורה כאן עכשיו", סיפר ראש העיר ביטון.

ואילו קהלני סיפר כי כשנודע לו שעיריית דימונה חונכת רחוב על שמו, הוא מאוד התרגש והחל לרעוד: "הכבוד הזה הוא לא לי או לרעייתי, הכבוד הזה הוא למדינת ישראל כולה. אני מייצג כאן את המדינה. אני מודה לכם ומעריך מאוד את החלטתכם. זה שרחובה על שמי מצטלב עם רחוב עמנואל מורנו גיבור ישראל, הוא כבוד גדול. מורנו היה גיבור ישראל, אני לא, אני בסך הכול התנהלתי במלחמות באופן סביר".

צילום: מקסים אמזלג ושמעון אביטן, מרכז תקשורת דימונה

עוד הוסיף קהלני בהומור האופייני לו: "לפני זמן לא רב, כאשר הנגיף תקף אותי, ראיתי את המוות ואת מלאך המוות מולי. אז הבנתי שאלוהים קורא לי אליו. או אז אמרתי לו 'ריבונו של עולם, למה עכשיו? אתה לא יכול לעשות את זה לבני ביטון, אסור לי לאכזב אותו, אני חייב להיות בדימונה. וחוץ מזה יש לי עוד תכניות שטרם הגשמתי'. אגב, גם לאחיו של קהלני שנהרג במלחמת יום הכיפורים ועוטר בצל"ש קראו עמנואל, מה שבעצם סוגר מעגל. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load