• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אושר תקציב עיריית ב''ש לשנת 2022: 2 מיליארד שקלים

אמנם העירייה לא העלתה את הארנונה (מעבר להעלאה בחוק), אך השנה כולנו נשלם היטל ביטחון. לאן יילך הכסף? תמריצים ליזמים, פיתוח שכונות, וגם רווחה וחינוך

עירייה יקרה שלנו: 2 מיליארד ש', אחד התקציבים הגדולים בתולדות העיר (צילום: דני בלר)

מועצת העיר אישרה הערב (רביעי, 17/11) פה אחד את הצעת התקציב של עיריית באר שבע לשנת 2022.  התקציב השוטף של העירייה יעמוד בשנה הקרובה על 1.993 מילארד ₪, מדובר בתקציב מהגדולים בתולדות באר שבע. יש לציין שבתוך עשור הוכפל תקציב העירייה. תקציב הפיתוח תוקצב לשנת 2022 בכחצי מיליארד ש"ח.
 
לדברי העירייה, ''התקציב מבטא את המשך קידומה ופיתוחה של באר שבע כמטרופולין מוביל במדינת ישראל לצד הרחבת השירותים כל העת למען התושבים ובעלי העסקים. באמצעות התקציב תמשיך העירייה לבסס ולבצר את השירותים הניתנים לתושבי העיר בכל תחומי החיים בדגש על תחומי החינוך, התעסוקה, איכות החיים והסביבה, התרבות והקהילה''.


לטענת העירייה ''יש לציין שהעירייה לא העלתה את הארנונה לשנת 2022 (מעבר להעלאה הקבועה בחוק). כמו כן, גם השנה בפעם ה-14 ברציפות מסיימת העירייה, שהינה אחת מ - 28 רשויות איתנות את שנת התקציב באיזון תקציבי''. עם זאת,  הארונוה תעלה בשיעור העדכון האוטומטי שקובע משרד הפנים, עליו אין לעיריית באר שבעו לעומד בראשה שליטה. העליה היא כלל ארצית, העידכון נקבע על ידי שורת מדדים, בהם השכר בשירות הציבורי. ואסור לשכוח, יש גם היטל ביטחון... 
''כמו כן, תמשיך העירייה לקדם את התוכניות והפרוייקטים הגדולים עליהם היא אמונה: המשך פיתוח העיר לצד התחדשות השכונות הוותיקות ומרכז העיר – המשך ביצוע פרוייקטים רבים: בתחומי התשתיות, התחבורה, הפארקים והגנים הציבוריים, טיפול בשכונות הוותיקות והחדשות כאחד, תפעל לחידוש הסכם הגג המעודכן לבניית שכונות מגורים במקביל להמשך פיתוח ואיכלוס השכונות החדשות והשירותים לתושב , פיתוח וקידום מוקדי תעסוקה מתקדמים לצד חיזוק עסקים מקומיים ותעשייה, המשך שדרוג ופיתוח העיר העתיקה, השוק העירוני, פיתוח תחום התחדשות עירונית, קידום הפרוייקטים המטרופולינים הלאומיים: הקמת בית החולים החדש, הרכבת הקלה ורכבת מהירה ב"ש-תל אביב, מעבר בסיסי המודיעין של צה"ל ועוד''.

פה אחד. אולם מועצת העיר ב''ש (צילום: דני בלר)​​​​​​​
 
לטענת העירייה ''יש לציין שהעירייה לא העלתה את הארנונה לשנת 2022 (מעבר להעלאה הקבועה בחוק). כמו כן, גם השנה בפעם ה-14 ברציפות מסיימת העירייה, שהינה אחת מ - 28 רשויות איתנות את שנת התקציב באיזון תקציבי''. עם זאת,  הארונוה תעלה בשיעור העדכון האוטומטי שקובע משרד הפנים, עליו אין לעיריית באר שבעו לעומד בראשה שליטה. העליה היא כלל ארצית, העידכון נקבע על ידי שורת מדדים, בהם השכר בשירות הציבורי.

כמו כן, השנה נתחיל לשלם את היטל הביטחון, שייקבע על פי גודלו של הנכס, בסך של כ-20 שקלים לחודש לדירה בגודל של 100 מ''ר. כל בית אב בבאר שבע ישלם תוספת שנתית של כ- 180-250 שקלים.

דנילוביץ': ''להמשיך ולחזק את באר שבע כמטרופולין מוביל במדינת ישראל, המעניק לתושביו איכות חיים''
 
מדברי ראש העיר באר שבע, רוביק דנילוביץ': "בפתחנו עומדת המשימה להמשיך ולחזק את באר שבע כמטרופולין מוביל במדינת ישראל, המעניק לתושביו איכות חיים במגוון השירותים והתחומים. גם בשנה האחרונה התמודדנו עם התפשטות נגיף הקורונה והשלכותיו הכלכליות והחברתיות על המדינה והרשויות המקומיות, כמו בעולם כולו. גם אם תישמר הרגיעה בהתפשטות הנגיף והתחלואה תישאר נמוכה, הקורונה תלווה אותנו גם בשנה הקרובה, כמו גם השפעותיה הכלכליות. עלינו לנהוג באחריות נוכח המגיפה והשפעותיה, תוך ראיה לטווח ארוך ומוכנות להמשיך לפתח את העיר, יחד עם משרדי הממשלה ושותפים אחרים''.

'זאת ועוד: ''המגזר העסקי, התעשייה והמסחר ספגו גם הם מכה קשה בתקופת הקורונה. אנו פועלים מול משרדי הממשלה לצמצום הרגולציה, לשיפור השירותים העירוניים הניתנים לעסקים, לסיוע ועידוד עסקים במגוון תוכניות ומשיכת מקורות תעסוקה חדשים. בשנה הקרובה נפעיל תוכנית ביטחון עירונית, לחיזוק הביטחון האישי, שמירה על הסדר הציבורי, ויחד עם המשטרה ומשרדי הממשלה למיגור פשיעה ואלימות''.

תגובות

End of content

No more pages to load