• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אושר בממשלה: חצי מיליארד שקלים לחיזוק באר שבע והנגב

הממשלה בישיבתה השבועית היום (ראשון), אישרה תוכנית לחיזוק באר שבע ויישובי הנגב, בסכום של חצי מיליארד שקלים זאת במסגרת מעבר צה"ל דרומה

צילום: בית השלום / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

במסגרת התוכנית יוקצו כ-40 מיליון שקלים לתכנון בית חולים ציבורי בנגב, 150 מיליון ליצירת אקוסיסטם  צבא, אקדמיה, תעשייה.
עוד יוקצו 90 מיליון למיצוי הזדמנויות להשתלבות תושבי הדרום במהלכי הפיתוח באזור, 65 מיליון לעידוד הגירה חיובית לנגב, תכנון ופיתוח ו-70 מיליון שקלים לפיתוח תחבורה ותשתיות.

חברת הכנסת ד״ר אלינה ברדץ׳-יאלוב (ישראל ביתנו) מסרה לכתבנו משה פריאל: ''מרגע הקמת הממשלה הנוכחית, פיתוח וחיזוק הדרום היו בראש סדר העדיפויות שלה. והנה, פחות מחצי שנה מאז הקמתה אנחנו עדים להקצאת סכומי עתק לאזור הדרום. בקרוב מאוד אנחנו נרגיש את השגשוג החד בכל תחומי החיים - כלכלה, רווחה, בריאות וביטחון. כתושבת אשדוד הנושאים שקשורים לדרום הם בליבי, אני עוקבת מקרוב אחר נושא התקצוב ומודה לשר האוצר אביגדור ליברמן על המהלך החשוב אותו הוא הוביל יחד עם רה״מ נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ''.

ח''כ מאיר כהן (יש עתיד): ''זו בשורה חשובה לנגב יחד עם תחום הסדרת התיישבות הבדואית והמאבק בפשיעה, אלה אלמנטים שמביאים את הנגב למסלול אחר. הממשלה הזו אינה נוהגת בהסתר פנים מול הנגב ותקדם את פיתוחו של חבל הארץ הגדול בישראל''.

התייחסותו של רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע על החלטת הממשלה מהיום:  "לפני מספר שבועות נפגשתי עם ראש הממשלה במספר נושאים, בין היתר, בקשתי לקדם החלטת ממשלה לבאר שבע ולנגב''. 

''אני מברך על ההחלטה החשובה שאושרה היום בממשלה, שמהווה סנונית ראשונה, כחלק מתוכנית רב שנתית רחבה יותר לחומש ולעשור הבא - לחיזוקה של באר שבע כלב המטרופולין ושל הנגב כולו''.

''החלטת הממשלה היא תוצאה של עבודה משותפת עם משרדי הממשלה השונים ובמרכזה קידום תוכניות ופרויקטים שיחזקו את באר שבע והנגב, לקראת מעבר יחידות העילית של התקשוב והמודיעין ובהתאם לתנופת הפיתוח של העיר כמטרופולין ושל הנגב כאיזור האסטרטגי החשוב ביותר לביסוסה של מדינת ישראל''.

''אני מודה לראש הממשלה, לשרים ולשרות ולמשרדי הממשלה שלקחו חלק, מנכ״לים ופקידות בכירה, שנרתמו במסירות גדולה. לפנינו עוד עבודה רבה ומתבקשת השקעה גדולה הרבה יותר, לטובת מימוש החזון הלאומי. בכוונתי להציג תוכנית עשור לנגב, שתכלול את כל המרכיבים הדרושים להפיכתו של חבל ארץ חיוני זה לחלום הישראלי החדש, איזור הביקוש הבא של ישראל.  זוהי המשימה הלאומית החשובה ביותר לכולנו ושעת הכושר המתאימה. הגיע זמן הנגב!״.

יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ מיכאל ביטון בתגובה לאישור הממשלה לתוכנית לחיזוק ישובי הנגב ומעבר בסיסי צה"ל דרומה:
"אישור התוכנית לפיתוח הנגב הוא בשורה משמעותית לחוסנה הכלכלי-חברתי של מדינת ישראל ולהגשמת החזון הציוני בנגב.
נגב חזק עם אפשרויות תעסוקה מגוונות, מערכת בריאות נגישה, תשתיות מתקדמות, תחבורה מהירה וחברה שיודעת שכל האפשרויות פרוסות בפניה - הוא חיזוק משמעותי למדינת ישראל.

תושבי ותושבות הנגב מצפים שנים למעבר בסיסי צה"ל דרומה - מעבר שיטיב עם הרשויות המוניציפאליות בנגב ובתוספת התוכנית לחיזוק תשתיות ואפשרויות - הנגב יתקרב למרכז בכל מישור.
זהו מעבר שיניע אוכלוסיה מצוינת למצוא בנגב בית וגם יאפשר לילידיי האזור להישאר בו ולפרוח עם אפשרויות מתקדמות של תעסוקה מגוונת, תעשייה, הייטק ואפשרויות רבות.

כתושב הנגב, כראש רשות בנגב לשעבר וכיו"ר מועצת הנגב לשעבר אני מצפה בקוצר רוח ליישום התוכנית בשטח, אעקוב ואתן מקום לקול מהשטח במידה וידרשו חיזוקים בתחומים כאלה ואחרים בתוכנית.
אני מברך את רה"מ, שר הביטחון, שר האוצר וממשלת ישראל על אישור התוכנית החשובה ועל השאיפה החשובה לחיזוק האקו-סיסטם של צבא-אקדמיה-תעשייה בנגב."


ראש העיר דימונה, בני ביטון: "אני שמח על אישור להעביר חצי מיליארד שקלים לבאר שבע והנגב. כל סכום הוא ברכה לנגב. אני מקווה שמהסכום הזה יילקח נתך משמעותי לטובת הנגב המזרחי. הנגב בכלל ודימונה בפרט נמצאים בעשור של פריחה, שגשוג ותנופת פיתוח ויש לפעול על מנת שזה לא ייעצר. אני כיושב ראש הרשות לפיתוח הנגב מייחל להשקעות רבות נוספות בכל הנגב, אבל אני גם יו"ר הנהלת אשכול נגב מזרחי וככזה אני מייחל להשקעה מסיבית בדימונה, ירוחם, ערד והיישובים הבדואים".

אלה עיקרי התוכנית:

להלן עיקרי ההחלטה:

- 40 מיליון ש"ח לתכנון בית חולים ציבורי בנגב

- 150 מיליון ש"ח ליצירת אקו-סיסטם צבא-אקדמיה-תעשייה:

• הרחבת אוניברסיטת בן גוריון, בדגש על תחומי ההיי-טק, סייבר ומדעי המחשב
• שיתוף פעולה במחקר ופיתוח בין האוניברסיטה, בית החולים סורוקה ויחידות טכנולוגיות של צה"ל 
• פיתוח תחומי הליבה של רובע החדשנות בבאר שבע-Desert Teck, בריאות דיגיטלית וסייבר
• הכשרות לתושבי האיזור, בדגש על אוכלוסיות ייחודיות, דוגמת "מכללת 8200" 
• פיתוח רובע החדשנות בבאר שבע: יצירת תב"ע, חללי עבודה ומרחב ציבורי 

- 90 מיליון ש"ח למיצוי הזדמנויות להשתלבות תושבי הדרום במהלכי הפיתוח באיזור:
• שלוחה דרומית להכשרת אחים ואחיות והגדלת פוטנציאל הסטודנטים לרפואה מהדרום
• חיזוק החינוך הטכנולוגי
• מסלולי סייבר ומדע
• שיפור שירותי בריאות: עידוד רופאים עולים, הגדלת תחרות חיובית בין קופות חולים בדרום ועוד
• פיתוח פעילויות תרבות עם כדאיות כלכלית ותשואה חברתית 

- 65 מיליון ש"ח לעידוד הגירה חיובית לנגב, תכנון ופיתוח:

• מענקי פיתוח לרשויות המטרה ולפיתוח מטרופולין באר שבע
• גיבוש תכנית רב-שנתית לפרויקטים למגורים לשכירות ארוכת טווח
• מענקי הקמה לדיור להשכרה וסיוע בשכר דירה 
• סבסוד פיתוח על הקרקע
• תכנית הכשרה לבני / בנות זוג העוברים לנגב

- 70 מיליון ש"ח לפיתוח תחבורה ותשתיות:

• קידום זמינות רכבת קלה באר שבע-ליקיה
• השלמת תכנון סטטוטורי לפרוייקט מסילת גורל 
• קידום פרוייקט המסילות המהירות תל אביב- באר שבעעל פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load