• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אוהל שותפות יהודית-ערבית בב''ש - בשבת הבאה בפארק הנחל

יזמים בדואים עומדים מאחורי המיזם, המגיע כתגובה למה שהם מכנים ''מסע מתוקשר אשר העכיר את האווירה בין יהודים לערבים תושבי האיזור, תחת מסווה של מלחמה ב''פשיעה הבדואית'' או ''למען השבת המשילות''

צילום הדמיה: Image by Sidhik Keerantakath from Pixabay

''אוהל שותפות ערבית-יהודית בבאר שבע'' יפעל בשבת הבאה, ה-20 בנובמבר, בין השעות 11:00-14:00 בפארק המשחקים, הסמוך לנחל באר שבע. יזמים בדואים עומדים מאחורי המיזם, המגיעה כתגובה למה שהם מכנים ''מסע מתוקשר אשר העכיר את האווירה בין יהודים לערבים תושבי האיזור, תחת מסווה של מלחמה ב''פשיעה הבדואית'' או ''למען השבת המשילות''.

רצף האירועים האחרונים בנגב ובעיקר בבאר שבע, גרם לרבים, אזרחים נורמטיביים מהיישובים הבדואים, להדיר את רגליהם מבאר שבע - אלא אם הדבר היה ממש נחוץ עבורם. הדבר בא לידי ביטוי בכלכלת העיר. שלא לייחוס, מספרים בעלי עסקים כי יש ירידה במכירות, שגם ככה אינן מזהירות - מאחר ובאר שבע מתקשה להתאושש ממשבר הקורונה.

שלא על פי נתונים מאומתים, אלא לדברי סוחרים, הירידה מורגשת בבתי קפה, בחנויות מוצרים לבית, בחנויות הלבשה ובעסקים בתחום הרכב. ''באים פחות. לא נעים. יש לי קליינטים מעולים מהיישובים הבדואים, הם הפסיקו לבוא כי לדבריהם הם זוכים למבטי חשדנות בכל מקום. אלה אנשים שאני מכיר שנים, וכבר חודש לא באים לחנות'', מספר בעל חנות בעיר העתיקה. בחנויות אחרות, של מוצרים לבית, מדווחים על ירידה במכירות.

''עכשיו גם המס על החד פעמי בכלל הבריח את הלקוחות, לא יודעת מה יהיה'', אומרת מוכרת בחנות כלי בית. ''אולי הדולר ירד, אבל המסים החדשים מייקרים את הכל וכל המצב בבאר שבע לא עוזר למכירות. היו לי לקוחות מהיישובים הבדואים, שהפסיקו לבוא''.

בהודעה מטעם המארגנים נאמר כי ''לאחרונה מתנהל מסע מתוקשר אשר העכיר את האווירה בין יהודים לערבים תושבי האזור תחת מעשה של מלחמה "בפשיעה הבדואית" או "למען השבת המשילות". מסע זה התאפיין בהכללות נגד כלל האוכלוסייה הבדואית אשר מתפקדת ברובה המכריע באופן תקין וללא כל רבב, זאת למעט קומץ קטן יוצא דופן''.

''הסתה זו פגעה ביחסים שבין שני העמים ובעסקים ובאמון בין שני העמים. לכן, היא חייבת להיפסק''.

''תושבי הדרום מוחים נגד גלי ההסתה וקוראים לנציגי הציבור לפעול כנגד השיסוי והרדיפה הבלתי מוצדקת של אזרחים תמימים תוך קריאה למשטרה למלא תפקידה במניעת האלימות והפשיעה הן בישובים הערבים והן בעיר באר שבע''.

''על כן, ומתוך רצון להשמיע קול אחר של שפיות ונוכחות אחרת, נוכחות של ביחד ושיתוף פעולה בין יהודים וערבים - הרינו להזמינכם, יהודים וערבים ליום כייף משותף בו נשב, נדבר, נעלה רעיונות לשיתופי פעולה עתידיים והעיקר, נעביר אמירה של פיוס ושלום''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load