• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לדחות את מתווה התיירות, לשקול הפחתת הגבלות הקורונה''

יו"ר ועדת החוקה ח"כ גלעד קריב שוקל שלא לאשר את תקנות מתווה התיירות בשל כך שהמתווה הונח על שולחן הוועדה בחצות ויכנס לתוקפו ללא אפשרות לוועדה לדון בו מראש: "אם אאשר את התקנות זה יהיה לימים ספורים''

יו"ר ועדת החוקה ח"כ גלעד קריב (צילום: יח''צ גלעד קריב / נחלת הכלל)

מאת משה פריאל, כתבנו בכנסת

ועדת החוקה אישרה היום (ב') תקנות המבטלות את מגבלת התפוסה של 5000 משתתפים על אירועים בשטח פתוח מסוג כנסים ותערוכות, מועדונים, פסטיבלים, אירועי תרבות וספורט ומרוצים מרובי משתתפים הפועלים בתו ירוק. התקנות אושרו לאחר שהיו"ר ח"כ גלעד קריב הבהיר כי בהסכמה עם הממשלה יוארך תוקף התקנות לשבוע (עד ל-11.11), בהבנה שבתום השבוע תונחנה תקנות המבטאות מגמה מדורגת של הפחתת ההגבלות. 

בהתייחסו למתווה התיירות שהונח בחצות על שולחן הוועדה אמר היו"ר ח"כ קריב: "מדברים על מתווה התיירות שבועות והתקנות הונחו על שולחננו רק בחצות והוא ייכנס לתוקף עוד לפני שהוועדה תספיק להתכנס. המתווה מטיל על סוכני תיירות חובות ומטלות ויש הערות מהותיות על המתווה. סוכני תיירות לא מבינים למה יש הגבלה על קבוצות של חמישה. יש פה תחושה שאתם רואים בכנסת חותמת גומי. אם אין בהירות תדחו את המתווה ותודיעו שבגלל שלא הספקתם המתווה ייכנס לתוקף בשבוע הבא. יש פה מתווה חדש, זו לא הארכת תקנות קיימות, איך לא רועדת לכם היד כשאתם מניחים בחצות מתווה חדש לגמרי? זה אפילו לא איפשר לכנס על כך דיון והמתווה נכנס. במתווה יש בשורה כי הוא מאפשר כניסת קבוצות אבל יש בו גם הטלת חובות עם קנסות בצדם. למה שזוג לא יוכל להיכנס ורק חמישה? לא צריך לקיים על כך דיון בכנסת? מנעתם מהוועדה לדון בתקנות ברצינות. אני שוקל להמליץ לחברי הוועדה לא לאשר את המתווה ואם אאשר זה יהיה לימים ספורים כדי לאפשר לוועדה לדון בהן בכובד ראש". 

אילנה גנס ראש מטה שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות: ''מקדם ההדבקה קצת בעליה, רואים האטמה מסוימת בירידת התחלואה ולכן בוחנים את מתווה ההקלות בצורה יותר מדודה. לא נכון להגיע להסרה מלאה של כל ההגבלות כפי שעשינו בין גל 3 לגל 4''. 

תמכו בתקנות: היו"ר ח"כ גלעד קריב (העבודה) והח"כים ענבר בזק, סימון דוידסון, יוראי להב הרצנו (יש עתיד).
ח"כ שמחה רוטמן (הציונות הדתית) נכח בישיבה אך לא השתתף בהצבעה.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load