• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אושר סיוע בשכירות לעסקים: האם אתם בין הזכאים?

שר האוצר אישר היום מענק חד פעמי לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה. מי שיימצאו זכאים, יקבלו השלמה להוצאות השכירות

עסק סגור בבאר שבע (צילום: דני בלר)

מענק חד פעמי כפיצוי לעסקים  אושר היום, ראשון, על ידי שר האוצר אביגדור ליברמן. הפיצוי מיועד לעסקים שנפגעו ממשבר הקורונה בשנת 2020 ויימצאו זכאים. 

שר האוצר החליט על השלמת המענק לעסקים שהיקף הוצאות השכירות שלהם עולה על 17% מהמחזור, ושבשנת 2020 הוצאות אלו היו דומות (90% לפחות) להוצאות שכירות ששילם בשנת 2019.

עם זאת, המענק יינתן רק לעסקים שהיו זכאים לפחות ל-3 מענקים מרשות המיסים ושיעור הפגיעה שלהם עמד על 80% לפחות.
גובה המענק הוא 100 שקל למטר (כפי שמופיע בחיוב הארנונה ובכפוף להסכם שכירות), ועד 120 אלף ₪ לעסק, אך סך המענקים שהתקבלו מרשות המיסים וממענק השכירות לא יעלה על המענק המקסימלי שנקבע למענק הוצאות קבועות.

המענק יופעל על ידי הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, כחלק מתכניות הסיוע לעסקים שנפגעו בעקבות הקורונה ובהם הנחה מארנונה ומענק שימור עובדים. ההגשה למענק תיפתח במהלך חודש דצמבר באתר הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים – קישור האתר להגשת בקשות יפורסם לקראת פתיחת מועד הגשת הבקשות.

המענק מאושר כאשר ברקע ביקורת של עצמאים ובעלי עסקים שנדרשו להחזיר אלפי שקלים ממענקי הקורונה. בבאר שבע לא מעט בעלי עסקים מספרים, כי לא התאוששו ממשבר הקורונה וחוששים מעליית המחירים התלולה הצפויה עם אישור התקציב והטלת מסים נוספים, בהם היטל אבטחה. ''לא ביקשתי חלק גדול מהסיע שהגיע לי'', אומר מ', בעל חנות קטנה בעיר העתיקה של באר שבע. ''אם ידרשו ממני להחזיר, אין לי ממה. הממשלה חייבת לחשוב איך היא מעודדת את העסקים וכך גם הרשות המקומית. אין לי עובדים ולמזלי אי משלם שכירות נמוכה. אני שורד, לא יותר''.

מ', ובעלי עסקים קטנים אחרים עימם שוחחנו אומרים כי במהלך תקופת הקורונה התקשו לקבל אשראי והראו מסמכי נטילת הלוואות בריביות של פריים+9% ואף יותר. חלקם נטלו הלוואות מחוסר ברירה. 

שר האוצר ליברמן אמר היום:  "בזכות ההתנהלות האחראית של הממשלה והשמירה על פעילות המגזר העסקי, הצלחנו לצמצם את הפגיעה בעסקים בגל הרביעי. יחד עם זאת, לאחר ניתוחים ובדיקות שערכנו ראינו כי ישנם עסקים שנפגעו בצורה משמעותית יותר במהלך שנת 2020 ולא קיבלו פיצוי הולם. לפיכך הוחלט להגדיל את המענק עבור ההוצאות הקבועות של עסקים להם עלויות שכירות משמעותיות במסגרת ההוצאות השוטפות".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load