• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפשיעה בבירת הנגב: סערה בעקבות הטלת מס ביטחון על תושבי באר שבע

תגובות נזעמות ברשתות החברתיות כנגד היטל הביטחון שאושר פה אחד במועצת העיר ב''ש: ''איבדנו את הביטחון ואנחנו צריכים לשלם?''. בעירייה מבטיחים: ''התקציב שיגבה מיועד אך ורק לטובת השמירה''

מאבטח פרטי. בקרוב ברחובות ב''ש? (צילום הדמיה: Image by Shutterbug75 from Pixabay)

סערה בבאר שבע בעקבות החלטת העירייה לגבות ''מס ביטחון'' מתושבי העיר שאיבדו את ביטחונם. מדובר בהיטל שיוסיף לכל משפחה הוצאה חודשית שבין 20 ל-40 שקלים, תלוי בגודל הנכס. הכסף, מסבירים בעירייה, ישמש אך ורק לצורכי שמירה ואבטחה של תושבי באר שבע. פעילות העירייה באה לתגבר את המשטרה ומשמר הגבול, שאינם מצליחים למגר את הפשיעה בעיר. בימים הקרובים העירייה תפרסם את הפרטים המלאים. 

מועצת העיר אישרה את המס החדש פה אחד בישיבתה האחרונה, ללא התנגדויות (במועצת העיר ב''ש האופוזיציה מונה חבר מועצה בודד, כך שכל החלטה מאושרת באופן אוטומטי).

הרשתות החברתיות המקומיות, קבוצות הטלגרם והוואצאפ קיבלו את המס החדש במורת רוח. אלה חלק מהתגובות - והעדינות שבהן:

​​​​​​​המצדדים בהיטל טוענים, כי הוא ייצור בבאר שבע הזדמנויות של תעסוקה בתחום השמירה לכל תושבי הנגב, מאחר ויווצר ביקוש אדיר לסיירים ושומרים. האבטלה בנגב גבוהה בעקבות משבר הקורונה ועבודה באבטחה נחשבת מועדפת. בבאר שבע מותקנות 2,600 מצלמות אבטחה וגויסו עובדי עירייה שמסיירים בלילות ברכבים עם פנס מהבהב. 

אלה ככל הנראה לא בדיוק עושים רושם על השולטים במוקדי הפשיעה בנגב: הרשתות מלאות בסרטונים בםה מתועדות כמויות אדירות של נשק ותחמושת. מבצעי המשטרה ומג''ב לא מצליחים לשים קץ לא לאחזקת הנשק הלבתי חוקי ולא לגניבות והברחות הנשק: רובי M16 ותחמושת מבסיסי צה''ל באיזור, רובי קארלו המיוצרים ברשות הפלסטינית ומוברחים לישראל.

וידאו: ''לקט'' סרטוני טוויטר על נשק בלתי חוקי בנגב (צילום: מתוך ערוץ הטוויטר של MOSHE KOZAK / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')
​​​​​​​


עיריית באר שבע: ''התקציב שיגבה מיועד אך ורק לטובת השמירה והביטחון''

בעיריית באר שבע פרסמו הודעה לציבור, בה הסבירו כי ''מועצת העיר באר שבע אישרה פה אחד היטל שמירה וביטחון, שכל תכליתו פעולה משלימה (למשטרה ולגורמי הביטחון) להגברת הביטחון האישי במרחב הציבורי.העיר באר שבע מצטרפת לכ-80 רשויות מקומיות במדינת ישראל, שכבר מפעילות תוכנית ביטחון עירונית''.

''התוכנית היא בנוסף לתקנים החדשים, לאמצעים הטכנולוגים ולפריסה הרחבה (שמתבצעת בימים אלה) של משטרת ישראל בבאר שבע ובאזור. התוכנית המלאה שמבוססת על גיבוש מודל ביטחוני ייחודי תפורסם לציבור בשקיפות מלאה, על כל מרכיביה בימים הקרובים, עוד לפני שתכנס לתוקף. פירוט מלא של כל סעיף בתוכנית יוצג לציבור''.

בעיריית באר שבע גם מדגישים: ''התקציב שיגבה מיועד אך ורק לטובת השמירה והביטחון. כל פעולותיו, מרכיביו, ותוכניותיו מוצגות ומאושרות מראש על ידי משרד הפנים''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load