• 12 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סתימת ענק: 1.5 טון מגבונים לחים הוצאו מצנרת ביתית בשכונת רמות

סתימה כזו לא זוכרים הרבה זמן ב''מי שבע'': צוותים, בהם צוללנים, של תאגיד המים עמלו 14 שעות לשחרר סתימה ברחוב לוי אשכול בשכונת רמות. המגבונים נחשבים לגורם מס' אחד של סתימות במערכות ביוב בב''ש

1.5 טון מגבונים גרמו לסתימה ברחוב אחד (צילום: מי שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

צוותי 'מי שבע' טיפלו בסתימת ביוב שנגרמה כתוצאה מהשלכה של כ - 1.5 טון מגבונים לחים לצנרת הביוב הביתית ברחוב לוי אשכול, בשכונת רמות בבאר שבע.

עם משאבות ובלוני חמצן, ובמשך כ- 14 שעות רצופות, עבדו צוותי התאגיד על מנת לפתוח סתימת ביוב, הסיבה לסתימת הביוב: השלכה מאסיבית של מגבונים לחים לצנרת הביוב הביתית.

צילום: מי שבע

כתוצאה מהצפת ביוב באחת השכונות בעיר באר שבע, התמודד התאגיד עם סתימת ביוב בסדר גודל של כ- 1.5 טון מגבונים לחים שהושלכו לתשתיות הביוב הביתיות לאורך השנים, והביאו לסתימה של תשתית הביוב ברחוב.

צוותי התאגיד פעלו לשחרור הסתימה במשך כ- 14 שעות, במהלכן נעשה שימוש במשאבות וניקוז נרחב שדרש צלילה עם בלוני חמצן אל תוך מערכות הביוב. הוצאת המגבונים הלחים ארכה שעות ארוכות, עד אשר המערכת הוחזרה לכשירות.

השלכת המגבונים הלחים לצנרת הביוב הביתית היא אחת הסיבות השכיחות ביותר לתקלות ולסתימות במערכות הביוב הפרטיות והעירוניות. 

מנכ"ל מי שבע, אינג' מריו לובטקין: "סתימות ביוב הנגרמות כתוצאה מהשלכת מגבונים לחים למערכת הביוב הביתית היא אחת הבעיות המרכזיות איתן מתמודד התאגיד. המגבונים, שאינם מתכלים, מושלכים לאסלה, כתוצאה מחוסר מודעות, ומובילים לסתימות במערכות הביוב הפרטיות והעירוניות וגורמים לתקלות רבות. האירוע המורכב בו טיפלנו הוא דוגמא אחת מיני רבות לנזקים הנגרמים עקב השלכת המגבונים. אנו פועלים בהסברה נרחבת להנגשת המידע לציבור במטרה להוביל לצמצום מפגעים עקב השלכת המגבונים.  אנו ממשיכים וקוראים לתושבים, את המגבונים הלחים משליכים לפח בלבד".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load