• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הממשלה אישרה את ההחלטה להקים שלושה ישובים לפזורה הבדואית בנגב

על פי ההחלטה הממשלה תסדיר את: ח'שם זנה באיזור נבטים, רחמה באיזור ירוחם ועבדה באיזור שדה בוקר והם יוקמו על פי מתווה שיקבעו גורמי המקצוע

כפר בלתי מוכר בנגב (צילום: Neukoln / CC BY SA 3.0)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

בישיבתה השבועית של הממשלה היום (רביעי) אישרה את הצעתה של שרת הפנים איילת שקד לפיה יוקמו בנגב שלושה ישובים לפזורה הבדואית.

על פי ההחלטה הממשלה תסדיר את: ח'שם זנה באיזור נבטים, רחמה באיזור ירוחם ועבדה באיזור שדה בוקר והם יוקמו על פי מתווה שיקבעו גורמי המקצוע.

עם זאת התנתה שרת הפנים את הקמת היישובים בכך שמרבית התושבים, לפחות 70% מתושבי הפזורה יעזבו את אדמותיהם לטובת מגורים מוסדרים ביישובים שיוקמו ,הביצוע ייעשה בתוך שבע שנים.

ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) אמר שהחלטה זו היא טובה ואילו השרה מירב מיכאלי יו"ר מפלגת העבודה טענה כי בהמלצת  השרה איילת שקד מסתתרת כוונה והחלטה על הקמת 11 ישובים יהודיים בנגב . ראש הממשלה נפתלי בנט אמר כי "אנחנו עושים מהלך ציוני ממעלה ראשונה".

מאיר דוטש מנכ"ל תנועת רגבים אמר " החלטת הממשלה הינה סיכון לצד סיכוי. מצד אחד מגובר בהזדמנות לשינוי פני הנגב, החזרת קרקעות לידי מדינת ישראל ,והתחלת כינוס הפזורה הבדואית מהשטחים הפתוחים בנגב  טל תוך היישובים החוקיים".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load