• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הפיתוח של שלוחת רפאל בב''ש, שיאפשר לחייל לחזור לשחק

מהנדסי רפאל משלוחת הפיתוח בבאר שבע פיתחו פתרון טכנולוגי לפצוע צה"ל, אורי - שיאפשר לו לחזור לשחק

צוות ''אורי'' של חברת רפאל (צילום: רפאל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

בשבוע שעבר, הסתיים פרויקט ייחודי ליצירת פתרונות טכנולוגיים עבור פצועי צה"ל הנקרא "Makers of Heroes" המופק על ידי עמותת Restart, שפועלת למען החזרת פצועי צה"ל למסלול החיים. באירוע הסיום התכנסו 25 צוותים המונים כ-300 מתנדבים: מהנדסים, מתכנתים, מעצבים, רופאים ועוד במטרה למצוא פתרון טכנולוגי לאותו פצוע צה"ל.

מאז ומתמיד אורי זהבי בן ה-23 התעסק בטכנולוגיה ובמחשבים, ובשירותו הצבאי השתתף בפרויקט דגל של חיל התקשוב בתכנות מציאות מדומה לחיילים בשטח. אורי גם חובב אמנות דיגיטלית עם שנים של ניסיון, וגיימר שזכה בתחרויות בעולם. במהלך שירותו אורי נפצע בעמוד השדרה, ומשותק מהצוואר ומטה.  בעקבות כך, אורי לא מצליח להשתמש במחשב כמו פעם אלא בצורה מאוד מוגבלת. על מנת למצוא לו פתרון של שימוש במחשב וגיימינג, אורי ביקש ממשק חדש לעבוד ולשחק עם מחשב.

צוות קטן ואיכותי של שלושה מהנדסים ומומחים מרפאל, משלוחת הפיתוח והמחקר של רפאל בבאר שבע, עבד בצמוד עם אורי ולאחר תהליך ממושך של למידה, ניסויים חוזרים ונשנים עם חשיבה יצירתית ופורצת דרך - אורי עתיד לצאת עם ארבעה אביזרים מונגשים ותפורים לפי מידה: עכבר ייעודי שהלחיצה שלו נעשית באמצעות גגון שכנגדו הכפתור נלחץ כך שהיד נשארת על השולחן ; ג'ויסטיק ייעודי ללא לחיצה של האצבעות בשביל המשחק call of duty;  מעטפת כפתורים, מלבד תנועה של הגוף והראש המשחק מצריך 15 פונקציות, מאחר והתנועה של הידיים תפוסה על העכבר והג'ויסטיק יפזרו כפתורים מסביב לכיסא בנקודות בהן אורי יכול ללחוץ (מאחורי הראש, בצדיי המרפקים וכו) ושלט ״באוויר״ - נקנו שלטי נינטנדו עם ג׳ירויים שמצמידים אותם לידיים ובעזרת תוכנה ייעודית מקשרים תנועות יד לפעולות במשחק.     

בדוברות רפאל אומרים כי בשלוחת הפיתוח של רפאל בבאר שבע  עובדים על מערכות הגנה המספקות ביטחון למדינת ישראל. הקשר בין אנשי השלוחה הגרים בב"ש וסביבותיה לבין המשימה של הגנה על המדינה זוהי תמצית החזון של השלוחה. לאחרונה ציינו שנתיים לשלוחה, עם עשרות עובדים, מעבדות, תשתיות, פרויקטים, טכנולוגיות – מדובר בגוף חי, נושם, בועט ובעיקר משפיע ותורם לקהילה. השותפות תעשייה-קהילה-אקדמיה, באה לידי ביטוי מיום שהוקמה השלוחה.     

ניב עפרון, מנכ"ל עמותת ריסטארט: "ריסטארט הציבה בפניה מטרה להחזיר את פצועי צה"ל למסלול החיים. במשך השנים ייצרנו תלכיד ייחודי העונה של הצרכים ומעניק כלים מותאמים לפצועי צה"ל. כלל אנשי העמותה הינם פצועי צה"ל וזו ללא ספק אחת מהסיבות למוטיבציה האינסופית שלנו לקשב הרב לפצועים. אני גאה ומודה לשותפים השונים ולמתנדבים על העשייה המיוחדת הזאת. בחודש הבא אנו יוצאים לקמפיין גיוס המונים בשביל שאירועים כמו מייקרס יתקיימו גם בשנה הבאה."    

חנן, מהנדס וראש הצוות משלוחת באר שבע של רפאל: "לעזור זו תמיד תחושה טובה אבל עבור אנשים מסוימים זה ממש שליחות. התמזל מזלי ויצא לי לעבוד עם חלק מהאנשים המדהימים מריסטארט. בפרויקט הכרתי את אורי שנפצע בעמוד השדרה. מדהים היה לראות את הכוח בבחור הזה. בשיתוף פעולה מלא עם אורי, ניסינו כל מיני רעיונות בשביל ליצור עבורו ממשק נוח למשחק ולשליטה במחשב. אני חושב שהנוסחה האחרונה שלנו היא מנצחת וכולי תקווה שהבאנו עבורו פתרון מוצלח ונוח."


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load