• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הבדיקה הקטנה ששינתה את חייהן של 225 נשים בבאר שבע

חודש המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד הסתיים אתמול, ראשון. מיכל צור, מנהלת הסיעוד במרכז לבריאות האישה של כללית בבאר שבע פרסמה פוסט נוגע ללב - וחשוב לקרוא ולשתף

מיכל צור (צילום: עצמי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: מיכל צור, מנהלת הסיעוד במרכז לבריאות האישה של כללית בבאר שבע

חודש המודעות לגילוי מוקדם של סרטן השד הסתיים אתמול. ביומו האחרון פרסמה מיכל צור, מנהלת הסיעוד במרכז לבריאות האישה של כללית בבאר שבע פוסט ויראלי ובו ציינה את את מס׳ הנשים שנבדקו בחצי האחרונה לנשאות גן מסוג BRCA המעלה את הסיכוי לחלות בסרטון השד, השחלות והרחם. חלקן נמצאו נשאיות, חלקן נשמו לרווחה, אבל כולן לקחו אחריות על בריאותן, צוות המרכז היא מסיימת, כאן לרשותכן:

225

היא התיישבה מולי לאחר שקיבלה המלצה לבצע בדיקה גנטית בשם BRCA. נאמר לה עוד קודם שבמידה והכל תקין התוצאות ישלחו בדואר  ואם ישנה בעיה-  יתקשרו אליה לזמן אותה לתור לייעוץ גנטי.  דקירה קטנה, המתנה של כמה ימים,
והם התקשרו.  התוצאות כבר לא יגיעו בדואר.   היא חייגה אליי ועדכנה בהשתלשלות הדברים בטון שקט. אמרתי לה שקודם כל אני שמחה שהתוצאות הגיעו,  עכשיו הבריאות שלה נמצאת בידיים טובות, בידיים שלה. 

עבר עוד קצת זמן והיא הגיעה לייעוץ, קיבלה פרוטוקול טיפול מותאם אישית ותהיה במעקב במהלך כל חייה.  חוץ מזה, היא זכתה בעוד כמה שנים טובות להיות בחיק משפחתה ועם חבריה, להגשים את עצמה ולהנות מכל רגע.  

לפני חצי שנה, התחלנו לבצע במרכז בריאות האישה בדיקות לגילוי נשאות גנטית המעלה את הסיכוי לחלות בסרטן השד, השחלות והרחם.  היום ישבתי לספור אותן, את אותן מטופלות שהגיעו אלינו ועשו בדיקת דם פשוטה, חלקן קיבלו תוצאות משנות חיים, אך משמרות חיים.  225 נשים שמתהלכות היום במודעות בנוגע למצבן, שלקחו אחריות על עצמן ועל בריאותן.
אלו שנמצאו נשאיות, החלו במעקב המאפשר לטפל בעת הצורך בהתפתחות המחלה כבר בשלבים המוקדמים, סיכויי ההחלמה של אותן נשים יטפסו מעלה בעשרות אחוזים,  הסיכון לתמותה יפחת בעשרות אחוזים. 

חודש המודעות לסרטן השד שצבע את הפייסבוק של כולנו בורוד הגיע לסיומו, אבל המודעות היא מצרך חיוני לשנה כולה.
בקשה אחת קטנה – דאגו שהנשים האהובות בחייכם יגיעו להיבדק, בשבילן ובשבילכם.  צוות מרכז בריאות האישה בבאר שבע מחכה לכן לבדיקה קטנה ומצילת חיים.   מוזמנות לפנות אליי עם כל שאלה, או להגיע אלינו למרכז ולשוחח עם צוות האחיות הנפלאות שלנו.

תגובות

End of content

No more pages to load