• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבע מציינת 104 שנים לשחרורה במלחמת העולם הראשונה

באר שבע ציינה הבוקר,ראשון, 104 שנים לקרב על שחרורה בשורה של טקסים שהתקיימו ברחבי העיר: בבית העלמין הבריטי, באנדרטה להנצחת החייל הטורקי הנמצאת על דרך טוביהו ובפארק החייל האוסטרלי

צילום: עיריית באר שבע / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

בטקסים השתתפו ראש העיר רוביק דנילוביץ', סגניו, חברי מועצת העיר, אישי ציבור רבים בהם: שגרירי אוסטרליה, ניו זילנד ובריטניה ונציגים דיפלומטיים.

כזכור, האנז"ק היה כוח צבאי של חיילים אוסטרלים וניו- זילנדיים שלחמו במלחמת העולם הראשונה במזרח התיכון ובין השאר שחררו את באר שבע מידי השלטון הטורקי. מורשת האנז"ק מושרשת בעיר ולראיה בין היתר בית הקברות הגדול בו נטמנו גיבורי האנז"ק המהווה אתר הנצחה היסטורי מרגש לכל אוסטרלי, ניו זילנדי ותיירים מכוחות הממלכה הבריטית המגיעים לישראל וכן המרכז החשוב להנצחת חיילי האנז"ק. 

בטקס אשר התקיים בבית העלמין הבריטי, העלה ראש העיר על נס את נצחון כוחות הברית במלחמת העולם לשחרור העיר: " כוחות האנז"ק הם סמל לגבורה, סמל למסירות נפש אבל יותר מכל הם סמל לאהבה. כי רק מי שיש בו אהבה לבני אדם, למדינה שהוא משרת, יכול לצאת למסע כזה. כוחות האנז"ק מסמלים עבורי את התקווה הגדולה, התקווה שיכול להיות עולם טוב יותר, הוא תלוי בנו, בני האדם."

ראש העיר הוסיף וציין: "אנחנו מחוייבים לנצור את זכרם של הגיבורים, הם אפשרו לנו את החיים."


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load