• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בבאר שבע: הפגנת אזרחים נגד הפשיעה. בי''ם: דנילוביץ' נפגש עם סער

הפגנה בהשתתפות מאות תושבים נערכה היום בב''ש, כנגד אובדן הביטחון בעיר. בזמן שנערכה ההפגנה בבאר שבע, ראש העירייה דנילוביץ' נפגש עם שר המשפטים, גדעון סער

ראש עיריית באר שבע ושר המשפטים (צילום: עיריית ב''ש)

מאת :משה פריאל, כתב פוליטי

כ-250 מתושבי באר שבע והנגב הפגינו הערב (רביעי) ברחבת בית המשפט המחוזי בבאר שבע תחת הכותרת "הנגב מדמם -  מחאת האזרחים".

וידאו: הפגנת האזרחים, ראש מועצת להבים יוסי ניסן, המסעדן אילן זגדון (צילום: משה פריאל)


המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב "מחזירים את הביטחון לתושבי הדרום", "תנו לגדול בשקט", "שלומם של ילדנו לא הפקר."
ראש מועצת להבים יוסי ניסן היה  בין המוחים ואמר לכתבנו: "באתי להפגין הזדהות ולגלות סולידריות עם המאבק הזה שיוצא מהלב. אני שומע את הקולות, רואה את המראות והלב נשבר. האנשים האלה נפגעים על בסיס יומי. צריך לעשות מעשה ללחוץ על הכנסת לחוקק עונש מינימום כל מי שפוגע בביטחון האישי שלנו לעצור אותו עד תום ההליכים. כל מי שסכן חיי אדם בכביש צריך להחרים לו את הרכב ולשלול לו את הרישיון''.

וידאו: ח''כ איתמר בן גביר נושא דברים בהפגנה (צילום: דוברות הח''כ / שימוש הוגן על פי בעיף 27 א')
​​​​​​​


שושנה, אחת המפגינות, חרדה לביטחונה וביטחון משפחתה, מספרת: "לא יכולים לנסוע בביטחון בכבישים, אפילו לעבור ברחוב חשוך, זה מאיים, מה יהיה הסוף".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר בנאומו: "היה חשוב לי לבוא לכאן ולומר לכם שיש לכם נציגות בכנסת, שיש מי ששומע אתכם, יש מי שנלחם בשבילכם. הדם שלכם אינו הפקר. שמעתי היום את הממ"ז פרץ עמר שאני מעריך אותו, מדבר על כך שחייבת להיות הסדרה ואם לא תהיה הסדרה הפשע יימשך, יהיו כאן פרוטקשן ועבריינים ואני אומר לו, לא, התפקיד שלך לדאוג לתושבים, לשמור על הילדים שלהם, על התינוקות, על הנשים שסופגות הטרדות, לקיים את הוראות החוק ומי שלוקח פרוטקשן צריך לכסח אותו".


צילום: משה פריאל

בין המפגינים נמצא גם אבי אבוטבול, שזעק: "השופטים מרחמים על פושעים ומתאכזרים לאנשים שומרי חוק וסדר".

עם הנתן האות על ידי חברי הוועד להצלת הנגב המפגינים מנוקזים לשיירה ארוכה וקולנית החלו לצעוד על שדרות רגר בואכה עיריית באר שבע כשהם מאובטחים על ידי שוטרים וכוחות הביטחון''.

ובעוד בבאר שבע הפגינו התושבים, ​​​​​​​ראש העיר  רוביק דנילוביץ', נפגש הערב, רביעי, בירושלים עם שר המשפטים גדעון סער, בסוגייה הבוערת של הביטחון האישי בנגב.

צילום: משה פריאל

דנילוביץ' אמר לסער: ''מערכת המשפט חייבת להתגייס למשימה של החזרת המשילות לנגב ומיגור הפשיעה. השר הדגיש בפני ראש העיר,כי הוא מבין את גודל השעה ומחוייב לפעול כנגד הפשיעה''.

השר עדכן את ראש העיר, בתזכיר חוק להחמרת הענישה בעבירות נשק בלתי חוקי, שהגיש היום כחלק מסדרת מהלכי חקיקה הדרושים להתמודדות עם הפשיעה בכל הארץ, אותם יפרסם בהמשך.

החמרת העונש המירבי בגין רכישת נשק משבע לעשר שנות מאסר והחמרת הענישה בגין רכישת והחזקת חלקי נשק משלוש לחמש שנים – כפי שמופיע בתזכיר, אלו צעדים ראשונים חשובים של משרד המשפטים. 

ראש העיר אמר לשר: ''על בתי המשפט להחמיר את הענישה ולפעול באפס סבלנות כנגד פשיעה, אלימות ובריונות! זעקת התושבים להחזיר את המשילות ולמגר את הפשיעה נכונה ומוצדקת.  לא נרפה ולא נוריד את הנושא מסדר היום, עד שהמשימה תושלם", אמר דנילוביץ'.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load