• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

המרכז למיצוי זכויות באופקים יוצא לדרך

עשרות השתתפו במפגש הראשון של הכשרת מתנדבים בנושא זכויות חברתיות

צילום: יהלומה זכות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי 

המרכז לזכויות חברתיות באופקים יוצא לדרך: עשרות מתנדבים לקחו ביום שני חלק במפגש הראשון של תכנית הכשרה למתנדבים בנושא זכויות חברתיות, אשר נערך במרכז חוסן בעיר. מדובר ביוזמה של עיריית אופקים, בשיתוף האגף לשירותים חברתיים, מנהלת מרכז "עוצמה", עו"ס הדר חכמון, ומנהלת מרכז "חוסן" בעיר, יהלומה זכות, אשר עמלות בימים אלה על הקמת מרכז למיצוי זכויות באופקים, על כלל היבטיו. 

מדובר בקורס ממצה ומקיף אשר מועבר על ידי אנשי מקצוע מומחים מהתחום החברתי, ועוסק במיצוי כלל הזכויות החברתיות המגיעות לתושבים, בנושאים כמו דיור ציבורי, נכות, אבטלה, הבטחת הכנסה, מזונות, הוצאה לפועל ועוד. במפגש הראשון שמעו המתנדבים הרצאה מרתקת בנושא "זכויות אדם" והיבטים משפטיים הנוגעים לכך, מפי עורכת הדין לזכויות חברתיות, נועה מילשטיין. הנוכחים הביעו סיפוק רב ורצון להשתתף בקורס ולסייע בהקמת המרכז, אשר צפוי בעתיד לתת מענה לכלל תושבי העיר, באמצעות תמיכה וליווי בתחום מיצוי הזכויות. 

"בתושבי אופקים יש רצון שמוטמע בהם לעזור ולתת מזמנם כדי לשפר את חייהם של בני אדם אחרים", אמר ראש עיריית אופקים, איציק דנינו. "אני גאה ביוזמה להקים בעיר מרכז למיצוי זכויות ובמתנדבים הרבים שהגיעו על חשבון זמנם הפנוי כדי להשתתף בהכשרה, ובעתיד גם יסייעו לתושבים אחרים למצות את זכויותיהם החברתיות הטבעיות".

"מדובר בשירות חשוב לתושבי אופקים, אשר יוכלו למצות את זכויותיהם מול הגופים השונים במדינה", הוסיפה מנהלת האגף לשירותים חברתיים בעיריית אופקים, סוזי מרציאנו דודפור. "מגיע יישר כח למתנדבים, שפעילות למען הקהילה היא ערך חשוב ומרכזי בחייהם".

ההכשרה פתוחה עדיין להרשמה, ותושבים שרוצים לתרום מזמנם ומטוב ליבם מוזמנים לפנות לעו"ס הדר חכמון ממרכז עוצמה, בטלפון: 089928430 ובמייל: Hadarnirhakmon@gmail.comעל פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load