• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

625 חולי קורונה בב''ש, סורוקה סוגר אחת ממחלקות הקורונה

נתונים מעודדים על מגמת דעיכה של גל הקורונה הרביעי: היקף התחלואה יורד - אך מנהל סורוקה מזהיר: ''עדיין מאושפזים מספר רב של חולים קשים ביחידה לטיפול נמרץ קורונה ובנוסף לכך, אנו בפתחה של  עונת החורף''

צילום: דוברות סורוקה / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

סוף גל? בבית החולים סורוקה נסגרה מחלקת קורונה אחת וכעת ממשיכות לפעול בבית החולים היחידה לטיפול נמרץ קורונה ומחלקה פנימית קורונה - על רקע הירידה בתחלואה בעיר ובאיזור. בבאר שבע יש כעת 625 חולי קורונה, מתוכם 6 מחוברים למכשירי אקמו. גל התחלואה הנוכחי מראה סמיני דעיכה, כאשר מקדם ההדבקה שלילי והוא עומד על 0.7 (מקדם הדבקה גדול מ-1 מראה על התפשטות המגפה).

בשיא הגל הנוכחי היו בבאר שבעמ למעלה מ-2,000 חולים מאומתים, שברובם המכריע טופלו בבתיהם. הגל הנוכחי מסתיים, מבלי שהממשלה תכריז על סגר ככלי למיגור התחולאה. במהלך רוב רובו של הגל, כמעט כלל ענפי המחר נותרו פתוחים וגם נעשה מאמץ להותיר את מערכת החינוך פועלת.

אלא שדווקא על רקע הנתונים המעודדים, עוקבים הערב בישראל בעניין אחרי ווריאנט חדש של זן הדלתא, שזכה לשם C.1.2. המוטציה התגלתה בדרום אפריקה. מקרים נוספים אותרו בסין, ניו זילנד ובריטניה. נגיף הקורונה התגלה כבר ככזה היוצר ווריאנטים, המקשים על מיגורו ובעולם הרפואה מעריכים כי האנושות צתטרך להמשיך לחיות לצד הנגיף עוד כמה שנים.

סגירת המחלקה בסורוקה, אחת מתוך שלושה מחלקות יעודיות לטיפול בחולי קורונה, הינה על רקע סגירה הדרגתית של מחלקות קורונה בבתי חולים בישראל. מחלקת קורונה, בראשותם של ד"ר אלי רוזנברג, מנהל המחלקה ומלי ממן, מנהלת הסיעוד, שבשגרה מנהלת הסיעוד של מחלקה לכירורגיה א'. 

ביחידה לטיפול נמרץ קורונה ובמחלקת קורונה בסורוקה, מקבוצת כללית, מאושפזים כעת 42 מטופלים. 16 מתוכם מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ קורונה, במצב קשה. 6 מטופלים מחוברים למכשיר האקמו.

היחידה לטיפול נמרץ קורונה ומחלקת קורונה אחת ממשיכות לפעול ומאפשרות המשך טיפול וקליטה מיידית של מטופלים במידת הצורך. 
 
ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: "לאור הירידה בהיקף התחלואה בכל הארץ ובאיזורנו, סגרנו מחלקת קורונה אחת מתוך השלוש. אני מודה לצוותים המטפלים מכל המחלקות שהפעילו את מחלקת הקורונה והתגייסו למשימה חשובה זו, דבר המעיד על הערבות ההדדית שלהם למען מטופלנו. בנוסף, אני מודה לצוות מחלקת פנימית ג' בראשותם של ד"ר ליאור זלר וילנה מילוסלובסקי, שהפעילו את מחלקת קורונה א' עם פרוץ הגל האחרון. מהיום תופעל המחלקה על ידי צוות מחלקת פנימית ב' בראשותם של פרופ' נמרוד מימון, יו"ר החטיבה לרפואה פנימית בסורוקה, וראש התכנית הלאומית מגן אבות ואמהות, יחד עם יפה טרבלסי מנהלת הסיעוד במחלקה.

מוסיף ד"ר קודיש:  ''למרות סגירת המחלקה יש לשמור על אופטימיות זהירה במיוחד בשל העובדה שעדיין מאושפזים מספר רב של חולים קשים ביחידה לטיפול נמרץ קורונה ובנוסף לכך שאנו בפתחה של  עונת החורף, עם צפי לתחלואה משולבת".

ד"ר אלי רוזנברג, מנהל מחלקת קורונה ב':  "סגירת המחלקה מהווה נקודת ציון לכך שהתחלואה במגמת ירידה ברורה. למרות האופטימיות, הסיפור עדיין לא תם. נצטרך להמשיך להקפיד על שגרת יומיום המותאמת לחיים לצד הקורונה עם כל הכללים הנדרשים. וכמובן, מי שטרם התחסן שיזדרז לעשות זאת".

מלי ממן, אחות אחראית, מחלקת קורונה ב': "משמח לסגור מחלקת קורונה, בתקווה שלא תפתח שוב. ראינו במחלקה באופן יומי ומוחשי את הכח העצום של החיסונים. מעט המאושפזים שהיו מחוסנים חוו מחלה קלה יותר והאישפוז שלהם היה קצר יותר.
בקרב הלא מחוסנים, המחלה התבטאה באופן קשה ואלים ולצערינו אף קטלני. החיסון פשוט מציל חיים!"


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load