• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

למרות הירידה בתחלואה: 5 חולות קורונה במצב קשה בסורוקה

ביחידה לטיפול נמרץ קורונה ובמחלקת קורונה בסורוקה מאושפזות 9 נשים לאחר לידה ושתיים בהריון - כל הנשים שחלו בקורונה - אינן מחוסנות. בב''ש יש 702 חולים מאומתים - ירידה משבועות קודמים

בית החולים סורוקה (צילום: דני בלר)

למרות התחושה של ''סוף הגל'', הקורונה עדיין כאן ובבאר שבע יש נכון לבוקר זה, ראשון, 702 חולי קורונה מאומתים. שיעור הבדיקות החיוביות עומד על 3%, מעט גבוה מהממוצע הארצי. שעירו מבודדי הבית נשאר גבוה ועומד על 1,690, שבאו במגע עם חולה מאומת - ולא היו מחוסנים.

עם זאת, באר שבע עומדת במרחק חלקי אחוזים להפוך שוב ליישוב ירוק. אך למרות הנתונים המעודדים, התחלואה הקשה שייכת ברובה הגדול למי שלא התחסנו: ביחידה לטיפול נמרץ קורונה ובמחלקת קורונה בסורוקה מאושפזות 9 נשים לאחר לידה ושתיים בהריון. כל הנשים המאושפזות אינן מחוסנות. 5 מתוכן במצב קשה. אחת מהן מחוברת למכונת אקמו.

פרופ' רלי הרשקוביץ, מנהלת החטיבה למיילדות וגינקולוגיה בסורוקה, אומרת כי "אנו עדים לעלייה בהיקף הנשים ההריוניות והיולדות במחלקות הקורונה בסורוקה. רוב הנשים המאושפזות לאחר לידה, רובן ככולן לא מחוסנות. לצערי מדובר בנשים צעירות שלא התחסנו וההשלכות של אי נטילת החיסון לא איחרו להגיע''. 

לדבריה, ''מחקרים מראים כי למי שהתחסנה יש סיכויים נמוכים יותר לסיבוכי היריון הן לאם והן ליילוד ואני קוראת לנשים בהריון לקחת אחריות על עצמן ועל עוברן ולהתחסן בהקדם. ההשלכות השליליות של מי שלא מתחסנת הרבה יותר קשות מכל דבר אחר".

בין היישובים האדומים-כתומים ברמזור הקורונה עומדים לא מעט כפרים בלתי מוכרים ויישובים בדואים, בהם אטרש, ביר הדאג', ערערה וחורה. זאת, כאשר בימים האחרונים נעשה מאמץ גדול להגביר את מודעות והנגישות ש בדיקות וחיסוני הקורונה ביישובים דוברי ערבית.

הקורונה הכלכלית עדיין איתנו: למעלה מ-12,000 דורשי עבודה בבאר שבע

למרות שגל הקורונה הנוכחי נראה לפני סיום, רבים עדיין לא התאוששו מהקורונה הכלכלית - בעיקר עצמאים ועובדים מבוגרים בעיני שוק העבודה (בני 40+). האבטלה בבאר שבע ממשיכה להיות גבוהה: 12,024 דורשי עבודה, מהם למעלה מ-7,500 שאינם תובעים דמי אבטלה, מכל מיני סיבות, בהן אובדן זכאות. מרבית דורשי העבודה הינם בתחום הניקיון, המכירות והסיעוד. 

החודש הופסק הסיוע שניתן לעובדים מבוגרים שלא הצליחו להשתלב חזרה בשוק העבודה. הקואליציה גם הפילה את חוק דמי האבטלה לעצמאים שהציעה הרשימה המשותפת, שנפל בהפרש של קול אחד. נכון להיום, אין לעצמאים בישראל רשת ביטחון כלכלית, למרות שבקהל העצמאים עובדי פרילאנס רבים: צורת ההעסקה הזו בעצם פוטרת את המעסיק מכל מחויבות - וכל ההוצאות נופלות על העובד. במקומות עבודה רבים נוקטים בשיטה זו, שיצרה מעמד חדש ובלתי מוגן: השכיר לאנסרים.


תגובות

End of content

No more pages to load