• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סורוקה מייצג את מדינת ישראל באקספו דובאי בנושא סביבה ובריאות

המרכז למחקרים קליניים בסורוקה פרסם עשרות מאמרים מדעיים על השפעת הסביבה ושינויי האקלים על הבריאות 

פרופ' ויקטור נובק, מנהל המרכז למחקרים קליניים בסורוקה (צילום: דוברות סורוקה)

סורוקה מייצג את מדינת ישראל באקספו דובאי 2021 בנושא אקלים וסביבה והשפעתם על הבריאות. כנס אקספו 2021 דובאי, אחד האירועים הגדולים בעולם, יעסוק בשבוע זה בנושאי איכות סביבה ואקלים. 

כדי למצות את הפוטנציאל המחקרי הוקם בסורוקה המכון לחקר בריאות וסביבה בנגב ומאז הקמתו, המכון פרסם עשרות מאמרים מדעיים – ביניהם מחקרים בעלי השפעה ציבורית משמעותית.

במרכז למחקרים קליניים בסורוקה בניהולו של פרופ' ויקטור נובק  בוצעו עשרות מחקרים פורצי דרך. פרופ' נובק שותף גם להקמת ה DeserTech  - מרכז חדשנות בינלאומי להתאמה וחוסן של שינויי אקלים, המתמקד באזורי מדבר כחלק מרובע החדשנות בבאר שבע, ובהתבסס על ניסיונה של ישראל בהתמודדות עם מחסור במשאבים באקלים צחיח.

מרכז DeserTech מהווה נקודת מפגש למחקר, מדיניות וטכנולוגיה חדשניים של שינויי אקלים. בין השותפים המייסדים ניתן למנות את המשרד להגנת הסביבה, עיריית באר שבע, קרן Merage, מכון החדשנות הישראלי, המרכז הרפואי סורוקה ואוניברסיטת בן גוריון בנגב. 

DeserTech מתבסס על מחקר טכנולוגי ומדיניות קיים, כגון אוניברסיטת בן גוריון והמכונים שלה לחקר המדבר, מרכזי מו"פ אזוריים, וסטארט -אפים ותאגידים מובילים בתחומי חקלאות בת קיימא, אנרגיה, מים ותשתיות.

פרופ' ויקטור נובק, מנהל המרכז למחקרים קליניים בסורוקה ומנחה פאנל בכנס האקספו בדובאי: " יש חשיבות רבה להשתתפותנו בכנס זה בפרט ולמפגשים של מומחים מכל העולם , שכן סביבות המדבר מכסות כ- 40% משטח היבשה בעולם ונמצאות בהן למעלה מ 20% מאוכלוסיית העולם. לישראל ולנגב במיוחד יש תפקיד מרכזי בחקר ופיתוח כלים להתמודדות עם משבר האקלים. שילוב של סביבה מדברית, אוכלוסייה מגוונת ביחד עם רפואה מפותחת, מאפשר לנו הסתכלות מוקדמת על ההשפעה של התחממות גלובלית עתידית על כלל העולם".על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com תגובות

End of content

No more pages to load