• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

צפו / בלעדי: מפקד המחוז בדיון בכנסת על מכת הפשיעה בב''ש והנגב

הוועדה לביטחון פנים עורכת הבוקר, שלישי, דיון מיוחד בנושא הפשיעה בבאר שבע והנגב. ראשון הדוברים הוא מפקד מחוז הנגב, ניצב פרץ עמר

ניצב פרץ עמר (צילום: משה פריאל)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

​​​​​​​בוועדה לביטחון פנים של הכנסת בראשות היו"ר חברת הכנסת מירב בן ארי  החל לפני זמן קצר (בוקר, שלישי)  דיון  באלימות והפשיעה הקשה בבאר שבע והנגב. הדובר הראשון היה מפקד מחוז הדרום ניצב פרץ עמר, אשר סקר את הנעשה במחוז, על מנת להבטיח את שלומם של התושבים.

ח"כ מאיר כהן הודיע בדיון כי היום, שלישי, בשעה אחת וחצי בצהריים ייערך דיון אצל ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ בהשתתפות כל ראשי הרשויות של הנגב, אך מדובר בדיון פנימי, סגור לתקשורת. בדיון סקר כהן את המגזר הבדואי בנגב, שלדבריו מונה כ-300,000 איש, המתגוררים ביישובים מוסדרים ובכ-1,000 נקודות לא מוכרות, במיוחד במשולש שבין באר שבע, דימונה וערד. הוא סיפר עוד כי תלמידים רבים ביישובים אלה מגיעים לבתי הספר אחרי הליכות ארוכות בשמש הקופחת או הגשם. הוא סיפר כי יש במגזר תחושות לאומניות ותחושות של הדתה. ''חייבים לשים דברים אלה על השולחן'', אמר.

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', דיבר באמצעות הזום. הוא הזהיר כי אובדן ההרתעה בנגב מובילה לאנרכיה: ''צר לי להגיד. אני אוהב את מדינת ישראל, אך צר לי להגיד: המדינה נרדמה בשמירה''.

''צריך לקרוא לילד בשמו - אם בעבר דובר על קומץ, היום כבר לא מדובר בקומץ. הרוב המכריע של התושבים כאן ורצים לחיות בשקט - יהודים ולא יהודים, יש להם אינטרס משותף. אבל יש קבוצה שצמחה בשל היעדר טיפול של מדינת ישראל''. 

סאונד: רוביק דנילוביץ'  בעדות בזום (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


לפי נתוני משטרת ישראל במרחב הנגב בחמש השנים האחרונות. נפתחו 18302 תיקים על עבירות שוד. מתוכם נגנזו 84%
מתיקי השוד. 92% מהם נסגרו בעילת עבריין לא נודע. 48% מהתיקים שנגנזו נסגרו תוך פחות משבוע . הוגשו 2198 כתבי אישום על עבירות שוד. 1805 תיקים נפתחו על עבירות אמל"ח ו-1716 תיקים על עבירות ירי  באיזור מגורים. הוגשו 80 כתבי אישום על עבירות אמל"ח וירי. מינואר 2015 עד מרץ 2020 נגנזו או הועברו להליכי סגירה 177 תיקי סחיטה דמי חסות במרחב נגב ו-87 תיקים הועברו להמשך טיפול בפרקליטות מחוז דרום. במרחבי בסיס צאלים מבוצעת פעילות פלילית הכוללת גניבת ציוד למטרות שונות ,בין היתר לצורך מכירתו לארגוני פשע וסיוע לפעילות של הברחות .בין ינואר ליולי 2020 היו 1.628 אירועים פלילים והוקמו בשטחי האש של הבסיס מאות חממות קנאביס.

וידאו: ניצב פרץ עמר בוועדה לביטחון פנים בכנסת (צילום: משה פריאל)זהו, למעשה, אחד מהדיונים הנערכים בימים אלה בנגב, לנוכח גל הפשיעה האלים באיזור. רק לאחרונה, נרצח אדם ברחוב סמילנסקי בבאר שבע, סמוך למסעדות הומות אדם, נפתח ירי לעבר בית בשכונה ותיקה בעת שבחצר שהו ילדים ונשים, נשים הוטרדו במרחב הציבורי, מעשי שוד אלימים ארעו בשכונות באר שבע, גניבות רכב והצתות אירעו על בסיס כמעט יומי. 

וידאו: ח''כ יסמין פרידמן בדיון (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​


ג׳ולי קייט ואורטל פרלמן- שמואלי מראשי הפורום לקידום הנגב, מסרו בתגובה לדיון הבוקר בועדת לביטחון הפנים לחיזוק הביטחון האישי בדרום כי: "חרף המאמצים הכבירים מצד המשטרה, לא עומד להם כוחם לעצור את הפשיעה המשתוללת. לצד הגיוס המהיר למשמר האזרחי שאנו מובילים יחד עם המחוז הדרומי של משטרה ישראל והן דרך קידום אמצעים טכנולוגיים יצירתיים, כדי להחזיר את הביטחון לתושבי הדרום נדרשת הפקעה מידית של נשק בלתי חוקי מידי העבריינים על ידי כוחות הבטחון. אנו בטוחים שרק פעולה מהירה ומאורגנת מצד כל הכוחות יחד תשים סוף לאנדרלמוסיה השולטת בחצי משטחה של מדינת ישראל".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com 

תגובות

End of content

No more pages to load