• 17 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הכנסת דנה בשביתה במעונות היום, למעלה מ-40 מעונות מושבתים בב''ש

יו''ר ועדת הכלכלה, ח''כ מיכאל ביטון, על השביתה במעונות היום: ''המטפלות ראויות לקבל יותר משכר מינימום וחובתנו לשמוע אותן''

ח''כ מיכאל ביטון (צילום: נועם מוסקוביץ' / דוברות הכנסת / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ מיכאל ביטון, פתח הבוקר, ראשון, את ישיבות הוועדה בהתייחסות לשביתה במעונות היום ואמר: "הוועדה מפקחת על משרד הכלכלה והנושא הוא בין היתר בתחומי עניינה, הפגיעה הכלכלית במשק מהשביתה הזו היא חמורה ויש לכך היבטים רבים. אני רוצה להגיד לאנשי החינוך בגיל הרך ולמטפלות – יש 16 אלף מטפלות שעושות עבודת קודש ואנחנו מפקידים בידיהם את היקר לנו מכל ועולם הגיל הרך לצערי הוא עדיין פרוץ בישראל, ללא אב ממשלתי וללא משאבים נדרשים. המעבר למשרד החינוך לא עבר חלק ולא הסתיים ויש מחסור במטפלות ובתקציבים. רבים מהמשאבים של הגיל הרך נשענים על תשלומי הורים ועל תורמים, ראיתי את זה כראש עיר. אנחנו רוצים להזדהות עם המטלפות הללו, כי אנחנו מעריכים את עבודתן. האמירה שהן ראויות לקבל יותר משכר מינימום זו אמירה הגיונית. אנחנו יודעים שהחל מגע ודיבור עם גורמים ממשלתיים ומבקשים משר האוצר וראש הממשלה ומשרת החינוך ושרת הכלכלה לפגוש את ראשי ויצו, נעמ"ת אמונה ועמותות שונות לשמוע את כאב המטפלות – אולי לא ניתן להביא את כל הפתרונות בשנת תקציב אחת אבל אפשר לבנות מתווה רב שנתי ולשמוע אותן זו חובתנו".

בבאר שבע מושפעים מהחלטה זו 42 מעונות, שהם מסגרת לפעוטות בגילאי חצי שנה עד שלוש, לפי החלוקה באה:

בהפעלת חברת כוונים:7 מעונות. בהפעלת נעמ''ת -  7 מעונות.
בהפעלת ויצ''ו - 10 מעונות. בהפעלת רשת אמונה -  3 מעונות. בהפעלת נאות מרגלית עמותות חרדיות ש"ס -  6 מעונות.
בהפעלת חב"ד  -  1. בהפעלת בית מוריה -  5 מעונות. בהפעלת מרכז תורה וחסד  -  1. בהפעלת עמותת מצדיקי רבים  -  1. אהבת שלום   - 1. שובו בנים -  1.

וידאו: דיוני הוועדה (צילום: ערוץ הכנסת)

לסיכום הנושא אמר היו"ר ביטון: "אסיים במה שאמר הנשיא לשעבר שמעון פרס, שהגיע לבקר אותי בירוחם שנה לפני שנפטר, בגיל 89 הוא הקדיש לירוחם יום שלם ובגיל 90 הוא ביקש להקדיש לצוות שלי שלוש שעות והדבר שהוא אמר הפתיע את כולנו. הוא אמר 'אם אני יכול לצוות אתכם משהו אחד זה להתייחס לתינוקות, לגיל הרך. המזון שהם אוכלים והטיפול שיקבלו יכתיבו מי הם יהיו, את ההישגים שלהם, את ההתפתחות הפדגוגית, הנפשית והרגשית שלהם'. זה מה שאמר פרס. לא כור אטומי ולא חדשנות ולא ננו טכנולוגיה. הגיל הרך. את הציווי הזה אנחנו, אנשי ציבור צעירים שנושאים עכשיו באחריות, נדרשים לפחות לשמוע את הנהגת המטפלות ולקוות להסדר ולפתרון רב שנתי – כזה שיגדיר אב ראוי שלם וכולל לעולם המעונות והגיל הרך וגם שכר טיפה יותר טוב למי שאנחנו מפקידים בידיהן את היקר לנו מכל".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com ​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load