• 14 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ירידה במספר מאומתי הקורונה בב''ש, ישובים בדואים רבים עדיין אדומים

אחרי שבבירת הנגב נרשמו למעלה מ-2,000 מאומתים - מספר החולים עומד כיום על 1,060. אחוזי התחסנות גבוהים בקרב בני 50+, אך יש גם מי שלא רצים להתחסן, גם במחיר של הגבלות

מתחסן בעמדת ''מכבי'' בבאר שבע (צילום: דוברות מכבי / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

האם גל הקורונה הרביעי בדרך לבלימה ודעיכה? נתונים מעודדים  בבאר שבע, בה מספר המאומתים עומד כיום על 1,060 איש. 1,436 איש נתונים בבידוד ביתי. היום נכנס לתוקפו התו הירוק החדש ורבים דיווחו על קושי להנפיק אותו וקבלת הודעות שגיאה באתר משרד הבריאות. בשל כך, הוחלט להאריך את תוקף התו במספר ימים.

גרף: הירידה בתחלואה בבאר שבע (מקור: משרד הבריאות)
​​​​​​​


בעוד שבאר שבע בדרך להיות שוב יישוב ירוק, על פי תוכנית הרמזור, חלק מיישובי הבדואים בנגב מוגדרים יישובים אדומים, בהם ביר הדאג', חורה, תל שבע, מסעודין אל עזזמה, ערערה בנגב, שגב שלום ולקיה. על פי נתוני קופת חולים מכבי, אחוזי ההתחסנות בקרב בני 50+ בבאר שבע יחסית גבוהים, אך שורת ההגבלות שיוטלו על מי שלא יתחסנו או ייבדקו, אינם מטרידים חלק ממי שיאבדו את זכאותם לתו ירוק - כ-2 מיליון איש בישראל ועל פי הערכות, עשרות אלפים בנגב. 

''אז אני לא אכנס לקניון או לחנות, אבל לא מוכנה להתחסן'', אומרת לנו סילביה, משכונה ב'. בעלה, שעובד עם קהל, התחסן בחיסון השלישי, בנה לא התחסן  כלל. ''לא שכנע אותי כל מה שאומרים, לא הגיוני להתחסן כל חצי שנה''. לעומתם, מיכאל ושרה, גמלאים מרחוב הגלבוע, מספרים כי התחסנו בחיסון השלישי כי ''אי אפשר להיות רחוקים מהילדים והנכדים. זה הכי כאב לנו בסגרים. שנינו עם בעיות בריאות, אך לא היו לנו תופעות לוואי - חוץ מכאב בזרוע שעבר אחרי יממה''. קרוב משפחתם בצפון חלה בקורונה: ''בן דודו של בעלי, בחור בן 70, נזקק לחמצן ועד היום לא חזר לעצמו''.

גם בקרב בעלי העסקים עימם שוחחנו הדיעות חלוקות: ''בקושי יש עבודה, אז מטילים עוד הגבלות'', אומר לנו אהרון, בעל חנות שכונתית. ''איך אני אבדוק לקוחות? ומה יקרה אם לקוח יתפוס עליי עצבים? אני לא שוטר''. בעלי עסקים ברשתות החברתיות קבלו על כך, שקהל לקוחות של כ-2 מיליון איש - היקף הישראלים המוערך שלא יהיה זכאי לתו הירוק החדש, יורד להם ממצבת הלקוחות.

על פי נתוני מכבי בקרב חבריה בבאר שבע, עד כה התחסנו או זימנו תור לחיסון השלישי 73% מבני 40-49; 81% בני 50-59; 90% בני 60 ומעלה.

קרן שכטר אזולאי, ראש מחוז הדרום במכבי שירותי בריאות אומרת כי "תושבי באר שבע מבינים היטב כי רק החיסונים יצליחו לאפשר לנו שגרת חיים תקינה בצל מגיפת הקורונה. אנו מברכים על ההיענות של הציבור הרחב, צעיר ומבוגר כאחד, אשר מגלה אחריות ועושה את המעשה הנכון – מגיע להתחסן. הצוותים של מכבי ימשיכו לעבוד סביב השעון במסירות ובמקצועיות כדי לאפשר לכולם לקבל את החיסון בצורה יעילה ומהירה. אני קוראת לכל מי שעוד לא התחסן - זה הזמן". במכבי, החיסונים מתבצעים בתיאום תור מראש בלבד באתר מכבי אונליין, באפליקציה ובמוקד הטלפוני 3555*. מידע מלא על מתחמי החיסונים ותהליך החיסון מפורסמים באתר מכבי בהתאם להנחיות משרד הבריאות.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com ​​​​​​​


​​​​​​​


תגובות

End of content

No more pages to load