• 13 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לצד חיסון שלישי, באר שבע רושמת עליה בחיוביים לקורונה

בסורוקה מאושפזים 44 חולי קורונה, מתוכם 36 במצב קשה, מספר החיוביים לנגיף בעיר עולה ל-2,018 וכך גם ציון הרמזור שמתחיל לשמוך לכיוון האדום. על הקורונה הכלכלית-חברתית מדברים פחות, אך היא מוחשית מאוד בב''ש

העברת מטופלת על אקמו ליחידה לטיפול נמרץ קורונה בסורוקה / צילום: דוברות סורוקה

תחלואת הקורונה עולה שוב - וציון הרמזור של משרד הבריאות חוזר לכיוון האדום. מספר מבודדי הבית ירדה ועומד על 3,294, אחרי שחלק ממי שבאו במגע עם חולה מאומת קיבלו תוצאה שלילית ושוחררו. תחלואת הקורונה בישראל בעליה, זאת למרות שהייתה המדינה הראשונה לתת את החיסון השלישי, הבוסטר. בבאר שבע, נכון להיום, שישי ועל פי נתוני הבריאות, יש בבאר שבע 2,018 חולים מאומתים. בסורוקה יש כרגע בסורוקה 44 חולי קורונה, 36 מתוכם במצב קשה.

בבאר שבע 71% קיבלו את מנת החיסון הראשונה, 67% את מנת החיסון השניה. משרד הבריאות אינו מפרסם את נתוני החיסון שלישי לפי ערים, אך בנתון ארצי - רק כמחצית ממקבלי המנה הראשונה טרחו להתחסן במנה השלישית. עם זאת משרד הבריאות הודיע כי ישראל חצתה את רף 3 מיליון המתחסנים במנה השלישית: ''נכון לשעה זו - 3,008,511 מחוסנים ישראלים קיבלו את הבוסטר. משרד הבריאות קורא לכל מי שזכאי ולא עשה כן - לצאת ולהתחסן. החיסון הוכח כאמצעי היעיל ביותר במאבק בנגיף הקורונה, והוא זמין לכולם.  כל מי שמתחסן מגן על עצמו, על משפחתו ועל סביבתו''.

רבים מהחולים החדשים, כך עולה מדיון שנערך היום ב-FDA, בו השתתפו נציגים מישראל, הם ילדים מתחת לגיל 11. הדיון במנהל המזון והתרופות האמריקאי נערך לקראת ההחלטה, הלילה, שישי, האם לאשר את מתן הבוסטר גם בארצות הברית. ה-FDA נחשב לגוף מחמיר והוא הביט, בין היתר, על ישראל, שהייתה הראשונה לחסן בחיסון השלישי. 

הקורונה הכלכלית בישראל - לא פחות חמורה

בעוד שבשירותי הבריאות מרבים לעסוק בהשלכות הבריאותיות, מעטים, אם בכלל, עוסקים בהשלכות הכלכליות והחברתיות של הקורונה. ממשלת בנט-לפיד-ליברמן מהירה להפסיק את החל''ת ונוקטת במדיניות של משק פתוח, כביכול - תחת תנאי התו הירוק. ממדי האבטלה בבאר שבע ממשיכים להיות גבוהים. על פי נתוני שירות התעסוקה - 4,405 תובעי אבטלה בפועל, 2,256 תובעי אבטחת הכנסה, 5,659 שאינם תובעים מכל מיני סיבות ו-2,607 איש בחל''ת. הנתונים האלה לא כוללים ציבור שקוף: עצמאים קטנים, שאיבדו את פרנסתם אך אינם זכאים לאבטלה וגם כאלה שהכנסתם פחתה באופן משמעותי.

''זה לא דומה לתקופות החגים שלפני הקורונה'', אומר לנו הבוקר בעל עסק בעיר העתיקה של באר שבע, שרחובה הראשי נמצא בשיפוץ. ''נכנסים פחות לקוחות וגם עסקים סביבי, שאמורים להיות 'עוגני ברזל', לא מלאים. אנשים קונים פחות, יוצאים פחות, אין כסף. אישית, לא משכתי חלק מהמענקים - כי אני יודע שאם אצטרך להחזיר אותם, יהיה לי מאוד קשה. חברים במרכז הארץ מספרים לי שהמצב אצלם דומה. זה לא רק באר שבע, זה כל הארץ. הממשלה חושבת שהכל נגמר - אבל אנחנו בתוך גל רביעי, רק ללא רשת ביטחון''.

ויש גורם נוסף: ספטמבר הוא עבור עסקים רבים ''חודש אבוד'', עם מעט ימי עבודה. מעסיקים רבים לא ממהרים לא לשכור עובדים חדשים ולא לחדש מלאים. הדבר ניכר אפילו בתחום המזון: ''החלטתי להביא פחות ירקות ופירות, בשביל לא לזרוק. הספקים גם עובדים פחות'', מספר לנו בעל מכולת שכונתית.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load