• 20 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תחלואת הקורונה בב''ש עולה שוב: 2,012 חולים מאומתים, 46 במצב קשה

מנהל סורוקה, ד''ר שלומי קודש: ''יש תחלואת קורונה רבה ביישובי הדרום ואנו עדים לעליה במספר המאובחנים החיוביים בקרב ילדים ומבוגרים''

מתחם חיסוני קורונה (צילום: דוברות מד''א / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

אחרי כמה ימים של דעיכה, תחלואת הקורונה בבאר שבע חוזרת לעלות: על פי נתוני משרד הבריאות, מספר חולי הקורונה בבירת הנגב חצה שוב את קו ה-2,000 ועומד על 2,012 איש.   3,858 איש נתונים בבידוד, אחרי שבאו במגע עם חולה מאומת.  שיעור ההתחסנות המצטבר בבאר שבע יחסית גבוה ועומד על  71%, 67% קיבלו את מנת החיסון השניה. קצב מנת החיסון השלישית היה גבוה בימים הראשונים, אבל אתמול כבר הועברו הודעות כי במתחמי החיסונים נשארו מנות רבות ללא דורש. 

ביחידה לטיפול נמרץ קורונה ובמחלקות פנימיות קורונה בסורוקה מאושפזים כעת 52 מטופלים: 41 מתוכם במצב קשה, 5 מטופלים מחוברים למכונת אקמו.  בין המאושפזים במצב קשה ביחידה לטיפול נמרץ קורונה, אישה בשנות הארבעים לחייה שילדה לפני כשלושה שבועות, חוברה למכונת אקמו, אינה מחוסנת בכלל. ביממה האחרונה טופלו במיון הנשימתי במלר״ד סורוקה 50 מטופלים,  מתוכם אושפזו 11 במחלקות הקורונה. 
 
ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה: "בית החולים ערוך לטפל בחולים הרבים המגיעים למחלקות לרפואה דחופה (מיונים) ולמחלקות האשפוז. מרבית החולים הקשים והמונשמים אינם מחוסנים, מה שמדגיש את החשיבות של השלמת החיסון למי שטרם התחסן וקבלת החיסון השלישי לפי הוראות משרד הבריאות".
 
ד"ר קודש מוסיף: "יש תחלואת קורונה רבה ביישובי הדרום ואנו עדים לעליה במספר המאובחנים החיוביים לקורונה גם במלר״ד מבוגרים וגם במלר״ד ילדים. חשוב שכולנו נפגין אחריות לטובת בריאותנו ובריאות יקירנו כמו גם למיגור הנגיף מהציבור הישראלי".

לדברי ד״ר יואב ביחובסקי, מנהל היחידה לטיפול נמרץ קורונה: ''הסיכוי לתחלואה קשה גבוה יותר אם לא מתחסנים. אנו רואים את זה בקרב המאושפזים שנמצאים אצלנו כעת, כאלה שלא התחסנו בכלל, או כאלה שלא התחסנו במנת החיסון השלישית. 
אני שב וקורא  לכו להתחסן, המנעו מהתקהלויות והקפידו על ההנחיות. אלה לא קלישאות. אנו רואים יום יום, שעה שעה  את התוצאות הטראגיות שמחולל הנגיף הזה. מדובר בחיים של כולנו''.

על רקע נתוני התחלואה החמורים בישראל, הממשלה החליטה לחיות לצד הקורונה, בגישה דומה לזו של בריטניה. הגישה היא להשתמש בתו הירוק ככלי שיגרום ליותר אנשים לקבל את מנת החיסון השלישית - ולא לסגור את המשק בשל היקפי התחלואה, שהם אולי מהגבוהים בעולם. לסגירת המשק השלכות הרסניות על הכלכלה וסגירת מערכת החינוך תפגע עוד בתלמידים שכבר שנתיים לא יודעים שנת לימודים נורמלית. מצד שני, באוצר הצהירו כי לא יזרקו כסף ממסוקים - וכי בכוונת האוצר לספוג חזרה מהציבור את הכסף שהוענק לו בימי הקורונה.

את ההשלכות של דברי האוצר רואים היטב בבאר שבע: עסקים רבים לא ממהרים לקלוט חזרה עובדים, עובדים שפוטרו במהלך סגרי הקורונה הקודמים אינם מוחזרים לעבודה, עסקים רבים מעדיפים לצמצם מלאים. ''יש מעט ימי עבודה החודש ואני מתנהל בהתאם, גם אם זה אומר שיהיו פחות ירקות ופירות'', אומר בעל סופר שכונתי עימו שוחחנו. ''אנשים השנה לא עשו קניות גדולות לפני החג, כי אין כסף. ראש השנה זה תקופה של מתנות, של ארוחות משפחתיות, השנה אנשים חנוקים, מבקשים לשלם בצ'קים דחויים, אני לא מתלהב לקבל, כי המון צ'קים חוזרים''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.comתגובות

End of content

No more pages to load