• 11 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שרונה פרטרנס משקיעה 10 מיליון ש״ח להקמת מרכז חדשנות באופקים

איציק דנינו, ראש העיר אופקים, ביקר אמש במרכז החדשנות שהוקם בעיר. יחד עם קבוצת שרונה פרטנרס, שהשקיעה במרכז, ותנועת אור, התקיים טקס הרמת כוסית לציון הקמת המתחם

צילום: יח''צ / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מרכז החדשנות, אשר יוקם בהשקעה של כ-10 מיליון שקלים, יתפרס על שטח של כ-2,000 מ"ר, ובו יוקמו מתחמי עבודה משותפים לחברות הייטק. במתחם צפויים להיפתח מרכזי הכשרות לחברות בתחום האגרו-טק, במטרה לפתח טכנולוגיות בתחום, כגון שיטות השבחה טבעיות שאינן כוללת שימוש והנדסה גנטית, אינטליגנציה מלאכותית, השקייה ועוד. מדובר בפרויקט ייחודי וראשון מסוגו שיוקם באופקים, במטרה לקדם ולעודד פיתוח אזורי תעסוקה וחדשנות שיקנו לתושבים מקומות עבודה איכותיים מבלי להתפשר על איכות החיים.

קבוצת שרונה פרטנרס פועלת במגוון דרכים, על מנת לתמוך ולקדם סטרטאפים ישראלים בצמיחה. הקבוצה מפעילה קרן הון סיכון שמשקיעה בחברות שנמצאות בשלבים ראשוניים, מנהלת תוכניות האצה לסטרטאפים, בהן משקיעים ומקדמים חברות צעירות, ופתחה משרדים משותפים המשותפים בחיפה, תל אביב, כפר סבא, ניו יורק – ועכשיו גם בעיר אופקים.

תות שני, מנכ"לית ומייסדת קבוצת שרונה פרטנרס: "תחום האגרוטק מתפתח בשנתיים האחרונות בצורה אדירה בכל העולם. גופים חקלאיים מסחריים ותאגידיים נפתחו להטמיע טכנולוגיות החל מזריעה, גידול, ייצור, עיבוד, חומרים חדשים ועוד. בעיית הגידול והמזון בעולם היא עצומה וההזדמנות היא בלתי נתפסת. שרונה ביחד עם עיריית אופקים, תנועת אור וממשלת ישראל, לוקחים על עצמנו להרים כאן בישראל, בנגב המערבי, מעצמה של פיתוח, הכשרה והשקעות בטכנולוגיה חקלאית. תוך ניצול הביקוש האדיר שקיים בשוק העולמי והכשרון והמוניטין של ישראל בפיתוח פתרונות מתקדמים לתעשייה הזו. אנחנו קוראים לשותפים מכל קשת התעשייה, משקיעים, תאגידים וארגונים, לחבור אלינו ליוזמה הלאומית הזו״.

איציק דנינו, ראש העיר אופקים: ״עבדנו קשה מאוד לאורך תקופה ארוכה כדי ליצור את שיתוף הפעולה החשוב כל כך הזה לעיר. אני שמח שהחזון קורם עור וגידים, ובטוח כי אופקים היא המקום הנכון עבור הפרויקט גם מהבחינה המקצועית - וגם מהבחינה הציונית הזורמת בעורקי קבוצת שרונה פרטנרס ואנשי תנועת אור. אנו נערכים לקלוט עשרות חברות סטארט-אפ בתחום האגרוטק, שצפויות אף הן להעתיק את פעילותן לאופקים. שילוב הכוחות בין הרשות, הקבוצה והתנועה יוצר כבר עתה משהו חדשני - אשר מהווה חלק מהחזון הגדול של העיר אופקים״.

איתן פרדו רוקואס, יזם ומנהל פיתוח עסקי בקבוצת שרונה פרטנרס: "ממשים את חזונו של בן גוריון ומפריחים את הנגב, בסטארטאפים, תוכניות האצה, מרכז הכשרות והשמה בעולמות הסטארטאפ, בשיתופי פעולה בינלאומיים, במשקיעים ושותפים מכל העולם, בקרן הון סיכון וממשיכים כקבוצה לפרוץ את גבולות גדרה חדרה ומביאים את בשורת הסטארטאפ ניישן הישראלי לכל חלקי הארץ״.

רוני פלמר, מייסד ומנכ״ל, תנועת אור: "במסגרת מיזם עיר שווה המשותף למדינת ישראל, תנועת אור ורשויות, פיצחנו את הקלסטרים הכלכליים שיכולים לקחת את ערי הנגב והגליל לשוק הבין לאומי ולהיות מוצר המגורים הבא של ישראל. בשותפות של תנועת אור עם עיריית אופקים ושרונה פרטנרס נקים יחד את חוד החנית הטכנולוגי של האגרוטק בישראל, ההשפעה שלו תשנה את הנגב המערבי ואת העיר אופקים ותניע ביקושים להשקעות, מגורים ויוזמות בכלל תחומי החיים ותהפוך את אופקים לאחת הערים שהכי טוב לגור בהן בישראל״.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com

תגובות

End of content

No more pages to load